Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

W szkołach też grają dla Owsiaka

Na kilka dni przed wielkim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórka na rzecz fundacji Jurka Owsiaka ruszyła w szkołach miasta i powiatu. W ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych, od wtorku kwestuje 114 wolontariuszy. Symboliczny czek z zebraną kwotą przekazany zostanie dyrygentowi Orkiestry w niedzielę.

Kaliskie Imprezy Zamknięty odbywają się już po raz 11. Od 10 do 12 stycznia zbiórki przeprowadzane będą przez uczniów w 37 szkołach w Kaliszu i powiecie kaliskim, a także w Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku i w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki”. Kwestę koordynuje Sztab 1862, który tradycyjnie mieści się w siedzibie Starosty Kaliskiego.

- W dniu 25. finału WOŚP, 15 stycznia o godzinie 9.00 sprzed starostwa wystartuje do Warszawy 17. Wielkoorkiestrowa Sztafeta  Cyklistów. Podczas telewizyjnego przekazu, tym razem na Placu Defilad, cykliści „na żywo” zademonstrują symboliczny czek z kwotą zebraną podczas tegorocznych  Kaliskich Imprez Zamkniętych i przekażą Owsiakowi pozdrowienia od kaliskich wolontariuszy – zapowiada Bronisław Krakus, szef Sztabu 1862. - Warto nadmienić, że pierwsze w Polsce kwesty poprzedzające fundacyjny finał, miały miejsce w naszych szkołach. Na naszych zasadach istnieją dzisiejsze Imprezy Zamknięte.

Do tej pory w czasie dziesięciu kwest  uczniowie ze szkół w Kaliszu i powiecie zasilili konto Fundacji WOŚP kwotą 151 985 zł 85 gr.

Ponieważ zdarzają się przypadki nachodzenia mieszkańców przez fałszywych wolontariuszy, organizatorzy przedstawiają widok skarbonki WOŚP i identyfikator jednej z wolontariuszek. - Nasi wolontariusze kwestują wyłącznie podczas imprez zamkniętych – podkreśla Bronisław Krakus.

MIK, fot. arch., org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/