Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

W piątek zawyją policyjne syreny. Funkcjonariusze w całej Polsce pożegnają zastrzelonego kolegę

W piątek, 7 maja odbędzie się pogrzeb 43-letniego policjanta z Raciborza, który został śmiertelnie postrzelony na służbie. Hołd oddadzą mu funkcjonariusze w całym kraju. W południe na radiowozach włączone zostaną syreny.

Asp. Michał Kędzierski zginął 4 maja br. w Raciborzu. Interweniował wobec mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia, był ubrany w strój łudząco przypominający policyjny mundur i próbował kontrolować samochody, a także mógł być nietrzeźwy.

Podczas próby wylegitymowania opisanej osoby asp. Michał Kędzierski został postrzelony przez sprawcę i mimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Napastnika unieszkodliwił drugi z funkcjonariuszy, który postrzelił go w udo. Podejrzany to 40-latek znany miejscowej policji, wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe, zniszczenie mienia, znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, groźby karalne i rozbój.

Asp. Michał Kędzierski służył w policji od 10 lat. Wcześniej pracował jako dziennikarz lokalnych mediów. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 7 maja o godz. 12.00. W uroczystości weźmie udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12:00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor – napisał na Fb policji insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego.

Pamięć funkcjonariusza uczci także kaliska komenda. 

W południe nasi policjanci - bez względu na to, gdzie akurat będą – uruchomią sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

MIK, fot. arch., KPP Racibórz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/