Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Uratowali tonących w Zbiorniku Jeziorsko ZDJĘCIA

Żaden ze strażaków OSP Koźminek nie spodziewał się, że szkolenie z ratownictwa wodnego w pewnym momencie zamieni się w prawdziwą akcję ratunkową. Na terenie Zbiornika Jeziorsko zaczęły topić się trzy osoby. Tylko szybka akcja druhów z Koźminka spowodowała, że nie doszło do tragedii.

Trójka ochotników z OSP Koźminek w sobotę, 2 lipca doskonaliła swoje umiejętności m.in. w zakresie ratownictwa wodnego. – W pewnym momencie diametralnie pogorszyły się warunki pogodowe. Unosiła się wysoka fala. W tym czasie osoba, która przebywała poza plażą zaalarmowała o przewróconej na wodzie łódce – opowiada Fryderyk Pawlak, druh OSP Koźminek.

Nie zastanawiając się długo, Fryderyk Pawlak, Grzegorz Pawlaczyk i Grzegorz Gruszka na prywatnych skuterach wodnych ruszyli tonącym na pomoc. W akcji ratowniczej uczestniczył również jeden z plażowiczów. - W wodzie był mężczyzna w kapoku oraz dwie kobiety w żaden sposób nieprzygotowane do pływania na łodzi. Warunki atmosferyczne znacznie utrudniały akcję ratunkową m.in. tonął jeden ze skuterów, lecz ostatecznie udało się bezpiecznie przetransportować poszkodowanych na brzeg – przekazał nam redaktor serwisu Straż Koźminek Piotr Czerwiński.

W międzyczasie o zdarzeniu drogą radiową została poinformowana Straż pożarna z Turku i Sieradza, a na miejsce zadysponowano m.in. OSP Proboszczowice mającą w swoich szeregach Grupę Ratownictwa Wodno – Technicznego z łodzią typu Rib. - W ostatniej fazie akcji strażacy OSP Proboszczowice wraz z druhami z Koźminka przyciągnęli łódź żaglową do portu w Ostrowie Warckim, gdzie przekazano ją właścicielowi – dodaje Piotr Czerwiński z OSP Koźminek.

Strażacy tydzień wcześniej zdobywali uprawnienia do poruszania się m.in. skuterami po wodzie, ale jak sami przyznają żaden z nich nie spodziewał się, że niedługo będzie musiał użyć ich do prawdziwej akcji ratunkowej.

ESA, fot. OSP Koźminek

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/