Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Sztuka ponownie zagości na przystankach autobusowych

Prace Adriana Kempy będą eksponowane siedmiu kaliskich przystankach autobusowych To kolejna odsłona cyklicznego projektu "Postój ze Sztuką".

Zanieczyszczenie przestrzeni, pasożytujące na budynkach „obrazy” to tylko niektóre tematy, które stały się punktem wyjścia, ale i materiałem, budulcem, z którego została utkana wystawa Baneriolanza Adriana Kempy. Pewnym dopełnieniem ekspozycji w Galerii i niejako komentarzem do niej są „reklamy”, które Adrian Kempa – w ramach cyklu „Postój ze sztuką” – proponuje w przestrzeni publicznej, na przystankach autobusowych. Te wielkoformatowe obrazy-reklamy korzystają ze specyficznej kompozycji i krzykliwej kolorystyki, typowej dla ofert „chwilówek”, promocji w supermarketach, ofert biur podróży; to gra z formą, ale i znaczeniem, którą artysta zręcznie i z dowcipem podejmuje. Te zaprojektowane przez Kempę obrazy-reklamy odnoszą się do sztuki, jej odbioru, sprzedaży i funkcjonowania w obiegu i świadomości. Mają tymczasowy charakter, podobnie jak reklamy, których przekaz jest jedynie chwilowy, a treści muszą być ciągle uaktualniane… „żyją” tak długo jak promocyjna oferta w markecie. Ciekawym i odważnym zabiegiem jest oferta wypożyczenia jednej z witryn. Wystarczy zadzwonić, aby Twoja własna propozycja znalazła się w jednej z nich.

Ekspozycja w i przed galerią oraz zabawna, momentami absurdalna gra z konwencjonalną reklamą Sztuka reklamy w przestrzeni publicznej – to wszystko składa się na charakter rozbudowanej, może nawet totalnej wystawy Baneriolanza. (Natalia Czarcińska).

Prace z cyklu Sztuka reklamy autorstwa Adriana Kempy prezentowane będą na 7 kaliskich przystankach:
Parczewskiego 02 (kierunek jazdy: plac Jana Pawła II, Łódzka, Warszawska)
Plac Jana Pawła II 01 (kierunek jazdy: Stawiszyńska Skarszewska, Łódzka Warszawska)
Górnośląska Kaliniec 03 (kierunek jazdy: Górnośląska Dworzec PKS)
Wyszyńskiego (Sawickiej) Słoneczna 10
Chopina II LO (kierunek jazdy rogatka)
Nowy Rynek Babina 06 (kierunek jazdy: Chopina)
Śródmiejska Złoty Róg (kierunek jazdy: Pl. Jana Pawła 2)Początek formularzaD

Adrian Kempa                                               
Absolwent Liceum Plastycznego w Kaliszu. Ukończył studia na kierunkach malarstwo i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu. W działalności artystycznej zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, rysunkiem i sytuacjami rysunkowymi w przestrzeni, działaniami w miejscach publicznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoje prace pokazywał m.in. w ramach wystawy Rysować w Galerii Wozownia w Toruniu, Kaliskiego Biennale Sztuki A-Kumulacje w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Salonu odrzuconych w PGS w Sopocie, Multi Art. Festivalu oraz w Galerii Propaganda w Warszawie.

Jego aktywność artystyczna koncentruje się wokół zagadnień przestrzeni wspólnej, obecności sztuki w miejscach publicznych, nie-miejsc, relacji między codziennością a sztuką. Podejmuje grę z przestrzenią, otoczeniem zewnętrznym, ale i odbiorcą; jego projekty otwarte są bowiem na interakcję i dialog.

MIK za: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/