Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

„Szafran o miłości” na 262. urodziny Wojciecha Bogusławskiego

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz piąty hucznie świętuje urodziny patrona. Z tej okazji zaprasza na recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki doskonale znanej kaliskim widzom z kultowego przedstawienia "Piaf”.

Dyrektor Teatru Narodowego Wojciech Bogusławski herbu Świnka pierwszy raz przybył do Kalisza latem 1800 roku wraz ze swoja trupą teatralną. Zaskoczony gorącym przyjęciem przez kaliskich widzów, postanowił związać się z Kaliszem i przebudować zastaną „nędzną budę bez żadnej wygody i ozdób”, w której do tej pory odbywały się przedstawienia. Pierwszy teatr Bogusławskiego w Kaliszu budowano 11 dni. Ostatnia podróż Wojciecha Bogusławskiego do Kalisza odbyła się w 1823 roku. Chociaż afisze głosiły już wtedy, że jest to zespół „pod dyrekcją Ludwika Osińskiego”, kaliszanie witali swojego ukochanego aktora i reżysera z ogromną radością. Tak się zresztą działo zawsze w ciągu tych przeszło 20 lat.

Artysta na stałe wpisał się w teatralną historię miasta. Kaliski Teatr od niedawna w ramach „nowej świeckiej tradycji” co roku świętuje urodziny Bogusławskiego. W tym roku z tej okazji zapraszamy na recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki doskonale znanej kaliskim widzom z kultowego przedstawienia "Piaf".

„Szafran o miłości” to pełna wyznań i namiętnych przeżyć historia kobiety z pozoru łagodnej.  Z pozoru, ponieważ ten rodzaj łagodności nie ma nic wspólnego z nudą. Pewne jest natomiast, że Justyna będzie żonglować nastrojami, a widzowie będą ocierać oczy ze wzruszenia albo pękać ze śmiechu dokładnie wtedy, kiedy ona tego zechce.

W repertuarze koncertu znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, jak i tanga Astora Piazzolli. Nie zabraknie utworów, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Usłyszeć będzie też można ponadczasowe piosenki kabaretów Pstrąg i STS.
Wokalowi Justyny Szafran będzie towarzyszyć zespół w składzie:
Rafał Karasiewicz – piano,
Wiesław Prządka  - akordeon,
Zbigniew Wrombel  - kontrabas.

Recital odbędzie się 9 kwietnia na Dużej Scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, o godzinie 19.00. Bilety w cenie 60/45 złotych dostępne są w kasie teatru i online na stronie www.teatr.kalisz.pl.

Tekst: Marcelina Hertmann, fot. Wiesław Czerniawski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/