Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce. Wojewoda rozmawiał z wielkopolskimi samorządami i służbami

Zakończyła się wideokonferencja z wielkopolskimi samorządami, służbami: policją, strażą pożarną, wojewódzkim sztabem wojskowym w Poznaniu oraz marszałkiem województwa wielkopolskiego. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapoznał się ze złożonymi raportami, podsumował i omówił sytuację w poszczególnych powiatach.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk odebrał szeroki raport służb, które szczegółowo omówiły podejmowane w ostatnich dniach działania. Pracę policji wspomaga 239 strażników straży miejskich i gminnych. Z kolei do wielkopolskich sanepidów od policji wpłynęło do tej pory 828 notatek dotyczących naruszenia zasad kwarantanny i nieprzestrzegania przepisów. Wydano 217 postanowień – w ostatniej dobie 36 – o nałożeniu grzywien w łącznej wysokości 228 tys. zł. Samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wielkopolskie szpitale są wspierane między innymi przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka w Poznaniu, w zakresie dostaw żywności oraz środków ochrony osobistej. - Dziękuję wszystkim samorządom, przedstawicielom administracji zespolonej i służbom za wielkie oddanie i trudną codzienną pracę. Stoimy dziś przed wielkim zadaniem, które wymaga determinacji, zaangażowania i współpracy. To budujące, że te wartości są nam wszystkim bliskie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

Doktor Andrzej Trybusz, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, poinformował, że w Wielkopolsce pracuje obecnie dziewięć laboratoriów wykonujących codziennie ponad 700 testów diagnostycznych w kierunku koronawirusa, a średnia dzienna zapadalność na koronawirusa w województwie, liczona na 100 000 mieszkańców, wynosi 12,63. 

Omówiono szczególnie trudną sytuację domów pomocy społecznej, kwestię dostaw środków ochrony do ośrodków interwencji kryzysowych i ośrodków dla osób bezdomnych, a także funkcjonowanie stworzonych przy szpitalach namiotów i kontenerów do segregacji i separacji pacjentów. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk wspomniał również o planach uruchomienia kolejnych izolatoriów dla pacjentów z podejrzeniem zachorowania oraz pacjentów z łagodnym przebiegiem koronawirusa. Głos zabierali także przedstawiciele samorządów, m.in. starostowie ostrzeszowski czy krotoszyński, którzy omawiali bieżącą sytuację w powiatach i dzielili się dotychczasowymi wnioskami. 

W związku z potwierdzeniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń w województwie wielkopolskim, podczas wideokonferencji o podjętych w tym zakresie działaniach mówił Andrzej Żarnecki, Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu. 5 kwietnia Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach potwierdził wynik dodatni afrykańskiego pomoru świń w próbkach pobranych u świń w miejscowości Więckowice w gminie Dopiewo w powiecie poznańskim. Ognisko zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano około 10 tys. sztuk świń.

Źródło: WUW w Poznaniu, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/