Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Srebrna Marta już w domu. Huczne powitanie na lotnisku ZDJĘCIA

Marta Walczykiewicz, kaliska kajakarka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro już w Kaliszu. Dziś w nocy na poznańskiej Ławicy witała ją najbliższa rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz miasta i klubu, rzesza wiernych kibiców i licznie przybyli dziennikarze. Były powitalne transparenty, kwiaty, gratulacje i gromkie sto lat przy dźwiękach orkiestry.

Późna pora o jakiej kilkunastoosobowa reprezentacja Polski w kajakarstwie klasycznym wylądowała na lotnisku Ławica, dla licznie przybyłych kibiców oczekujących w hali przylotów nie stanowiła żadnej przeszkody. Uzbrojeni w transparenty i bukiety kwiatów z niecierpliwością oczekiwali na naszych utytułowanych sportowców.

Reprezentacji z Kalisza trudno było nie zauważyć i nie usłyszeć. Okazałe powitalne banery przygotowane przez Miasto, KTW, najbliższych i przyjaciół Marty Walczykiewicz, a przede wszystkim przyodziana w narodowe barwy orkiestra dęta wzbudziły uzasadnione zainteresowanie. Muzycy OSP z Iwanowic i Godziesz Wielkich pod dyrekcją Marka Kubery sprawili, nie tylko naszej wicemistrzyni, sporą niespodziankę. Było uroczyście, wzruszająco  i głośno. Słowem powitanie godne sukcesu, jakiego w kaliskim sporcie jeszcze nie było.
A na twarzy naszej wicemistrzyni? Zaskoczenie i radość. - To co się dzieje przerosło moje oczekiwania. Nie spodziewałam się delegacji z klubu, miasta, nie mówiąc o orkiestrze – mówiła tuż po przylocie Marta Walczykiewicz. - Jestem niezmiernie dumna, że zdobyłam ten medal dla Kalisza. Od dziecka powtarzałam, że moim marzeniem jest zdobyć medal olimpijski dla swojego miasta. Chciałabym też podziękować wszystkim mieszkańcom Kalisza, którzy zawsze byli ze mną, którzy we mnie wierzyli do końca. Mam nadzieję, że będą ze mną dalej, bo nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Ten najlepszy i najważniejszy bieg dopiero przede mną – dodała nasza wicemistrzyni, a znając jej upór i sportowy pazur, można się spodziewać, że jeszcze nie raz dostarczy nam powodów do radości i dumy.    

Martę Walczykiewicz, a także Beatę Mikołajczyk i Karolinę Naję, brązowe medalistki igrzysk w Rio  w wyścigu K-2 na 500 metrów, wspólnie ze sztabem trenerskim, witali na lotnisku w Poznaniu przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Kajakowego i Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. W imieniu władz samorządowych  i wszystkich kaliszan gratulacje naszej utytułowanej kajakarce, pierwszej w historii miasta medalistce olimpijskiej, złożyli wiceprezydent Piotr Kościelny i Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/