Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Sportowe kino letnie na Złotym Rogu: w sobotę kolejny raz kibicujemy Polsce

Jedni w ten sukces wierzyli od samego początku, drudzy awansu byli pewni po meczu z Niemcami, a inni - żeby nie zapeszać - czekali do meczu z Ukrainą. Od czwartku fani piłki nożnej i nie tylko cieszą się z awansu Polski do 1/8 finału. Historyczna kwalifikacja poskutkowała tym, że sportowe kino letnie w Kaliszu zostanie otwarte również na mecz Polska-Szwajcaria, a jeśli nam się poszczęści to i na kolejne rozgrywki biało-czerwonych.

W środę zakończyła się faza grupowa. Znamy drużyny, które zakwalifikowały się do 1/8 finału Euro 2016. Polska odetchnęła z ulgą we wtorek, po zwycięstwie z Ukrainą. W kolejnym etapie rozgrywek zmierzymy się ze Szwajcarią. Mecz zostanie rozegrany Saint Etienne o godzinie 15.00. Nie wszyscy mogą tam pojechać, ale możemy wspierać biało-czerwonych wspólnie w kaliskiej strefie kibica, czyli tzw. sportowym kinie letnim. Jak zapewniały władze Kalisza jeszcze przed rozpoczęciem Euro strefa kibica na Złotym Rogu będzie funkcjonować dotąd, dokąd Polska będzie grała w Mistrzostwach. - W formie imprezy masowej mamy zapewnienie na 5 takich przekazów (3 mecze reprezentacji w rozgrywkach grupowych, mecz otwarcia i finał - przyp. red.). Chyba, że reprezentacja Polski wyjdzie z grupy, na co bardzo liczymy. Bez zwiększania środków, w tych samych pieniądzach będziemy organizować kolejne imprezy masowe dotyczące meczy Polaków – mówił podczas konferencji prasowej 7 czerwca prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński.

Awansowaliśmy, zatem pokibicujemy wspólnie również w tę sobotę. To oczywiście wiąże się z utrudnieniami w ruchu w okolicy Złotego Rogu. - Aleja Wolności zostanie zamknięta na dwie godziny przed meczem – powiedział portalowi faktykaliskie.pl Dariusz Mencel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Każdy z meczów naszej reprezentacji cieszył się dużym zainteresowaniem kaliszan. Podczas trzech rozgrywek przed telebimem na al. Wolności zbierało się grono kibiców w biało-czerwonych barwach i wyposażonych we flagi, szaliki i trąbki. Dużo gorsza frekwencja była natomiast na meczu otwarcia. Wtedy mecz Francja – Rumunia obejrzało… sześć osób (czytaj WIĘCEJ).

ESA, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/