Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Skatepark oficjalnie otwarty ZDJĘCIA

Pierwszy profesjonalny skatepark w Kaliszu w końcu gotowy. Inwestycja, zrealizowana w Ogródku Jordanowskim, była jednym z 13 projektów wybranych przez kaliszan w głosowaniu nad pierwszym w historii miasta Funduszem Obywatelskim w 2014 r. Z nowoczesnego obiektu najbardziej cieszą się kaliscy skaterzy oraz fani rowerów BMX.

Obiekt przy ulicy Wał Piastowski jest wyposażony w specjalne rampy, poręcze, murki i skocznie. Wszystko po to, by fani deskorolki mogli w bezpieczny sposób doskonalić swoje umiejętności. Obiekt bardzo chwali sobie Piotr Dabov, prekursor skateboardingu w Polsce, który w Kaliszu pojawił się wraz z zawodnikami Nervous Team, najlepszymi skaterami w kraju. – Skatepark jest bardzo rozwojowy, w tym znaczeniu, że każdy styl jazdy tutaj znajdzie możliwość do rozwoju. To jest miejsce dla każdego, niezależnie od poziomu, od początkującego do osób zaawansowanych – powiedział Piotr Dabov, prowadząc pokaz Nervous Team, którzy oficjalnie otwarli nowy obiekt.

Z nowoczesnego obiektu bardzo cieszą się kaliscy skaterzy oraz fani rowerów BMX. - Skatepark jest okazją, by się rozwijać, długo czekaliśmy na niego. Ten stary służył nam 15 lat, nareszcie jest coś nowego w Kaliszu. Mamy też oświetlenie, to jest wielki plus – powiedział nam Dominik, który na desce jeździ od 7 lat. 

Budowę skateparku kaliszanie wybrali w głosowaniu nad Funduszem Obywatelskim w 2014 roku, przeprowadzonym przez samorząd minionej kadencji. Zadanie, na które zabezpieczono w budżecie do 500 tys. zł uzyskało 2143 głosy i znalazło się na 8. miejscu wśród 13 wybranych inwestycji. Skatepark powinien być gotowy już w 2015 r., ale termin jego oddania przekładano kilkakrotnie. Ostatecznie za blisko 475 tysięcy złotych wybudowała go firma MPG z Łagiewnik Nowych koło Łodzi, która specjalizuje się w budowie takich obiektów.

Po oficjalnym otwarciu w końcu przyszedł czas na jazdę. Nervous Team i Piotr Dabov zorganizowali dla kaliskich miłośników deskorolki małe zawody.

MG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/