Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Sejmowa podkomisja z wizytą w Kaliszu ZDJĘCIA

W Kaliszu gości dziś Podkomisja stała do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. Tematem konferencji, w której biorą udział samorządowcy z Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, są doświadczenia samorządów z dotychczasowego wydatkowania funduszy europejskich oraz oczekiwania wobec Umowy partnerstwa do 2027 roku.

Posiedzenie podkomisji odbyło się w Akceleratorze Kultury – nowo powstałej instytucji , która została stworzona przy wsparciu środków unijnych. Gospodarzem spotkania był Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza, szef Zarządu Stowarzyszenia AKO. 

Podkomisję stałą do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej reprezentowali posłowie: Kazimierz Gołojuch, przewodniczący Komisji jego zastępca Jacek Czerniak oraz Andrzej Grzyb, Piotr Polak, Tadeusz Zwiefka.

Gośćmi konferencji byli posłanka Karolina Pawliczak i poseł Mariusz Sebastian Witczak, członkowie Komisji ds. Unii Europejskiej. Samorząd Wielkopolski reprezentował wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Liczne grono stanowili samorządowcy z AKO.
Prezydent Krystian Kinastowski omówił inwestycje i projekty zrealizowane w minionych latach przy wsparciu środków unijnych.

Po zakończeniu obrad parlamentarzyści spacerem przeszli przez miasto, by zobaczyć zakończone i realizowane inwestycje dofinansowane ze środków UE.

Po południu członkowie komisji pojadą do Opatówka oraz do Gminy Godziesze.

kalisz.pl, fot. Magdalena Bartnik

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/