Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Samoobrona i techniki interwencji. Międzynarodowe warsztaty w PWSZ ZDJĘCIA

Jak wygląda praca w służbach mundurowych? Jak starać się o zatrudnienie w ich szeregach? Dlaczego warto trenować sporty walki i co dają studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w trakcie dwudniowych Międzynarodowych Warsztatów Technik Interwencji i Samoobrony.

Młodzież akademicka miała okazję zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu technik interwencji oraz samoobrony. W trakcie wydarzenia zapoznano uczestników z najnowszymi trendami stosowania środków przymusu bezpośredniego i samoobrony w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. W międzynarodowych warsztatach uczestniczyło około 200 osób, wśród których blisko 130 studentów kaliskiej uczelni. Pozostałe osoby to przedstawiciele służb mundurowych, studenci innych uczelni, klas mundurowych, klubów sportowych oraz pasjonaci sztuk i sportów walki. Szkolenie prowadzili instruktorzy służb mundurowych z Litwy, Czech i Polski.

W warsztatach uczestniczyli także przedstawiciele policji, straży granicznej, służby więziennej, wojska i straży miejskiej. Studenci i uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zawodach o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. W  zawodach  samoobrony uczestniczyło 12 drużyn, w tym zespoły z Nysy, Giżycka, Przygodzic i Kalisza. Punktacja medalowa wyglądała następująco:

  1. miejsce – Nysa,
  2. miejsce-Nysa,
  3. miejsce Giżycko.

Walka o medale była wyrównana i zacięta. Kaliscy studenci wywalczyli 5. i 6. miejsce. Przez dwa dni uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonych instruktorów służb mundurowych doskonalili swoje umiejętności z zakresu technik interwencji i samoobrony. Międzynarodowe warsztaty odwiedził przewodniczący Zarządu Głównego  NSZZFiPW Czesław Tuła. Zwycięskim drużynom medale, a wszystkim uczestnikom warsztatów  okolicznościowe certyfikaty wręczył dr Jan Frąszczak.

Studenci zapoznali się z taktyką i technikami interwencyjnymi oraz samoobrony. Wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności dzięki kontaktowi z doświadczonymi instruktorami z innych krajów.

Organizatorem warsztatów było Koło Naukowe ,,Komandos”, działające przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych  PWSZ w Kaliszu, którego opiekunem jest ppłk Mirosław Kuświk. Honorowy patronat nad Międzynarodowymi Warsztatami Technik Interwencji i Samoobrony objął Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

AW, Jakub Banasiak, PWSZ Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/