Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Ranking „Perspektyw”. PWSZ wraca na podium szkół zawodowych i debiutuje wśród uczelni akademickich

Druga w Polsce w zestawieniu uczelni zawodowych, a przede wszystkim po raz pierwszy w historii klasyfikowana wśród uczelni akademickich – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dwukrotnie pojawiła się w rankingu uczelni, opracowanym przez miesięcznik edukacyjny ,,Perspektywy”. Uroczysta gala odbył się w piątek 17 lipca w Warszawie.

Kilka lat temu kaliska PWSZ każdego roku wygrywała rankingi ,,Perspektyw” dla uczelni zawodowych. W ubiegłym zamykała pierwszą dziesiątkę. W tym roku  wraca na podium uczelni zawodowych, ale przede wszystkim znalazła się również w zestawieniu uczelni akademickich, zajmując 90. miejsce - ostatnie, ale ex equo z innymi uczelniami. – Rok temu zapowiedziałem intensywną pracę na rzecz poprawy tej lokaty i słowa dotrzymałem – mówi prof. Andrzej Wojtyła, rektor kaliskiej uczelni. – Dzisiaj jesteśmy na drugim miejscu w Polsce w tym zestawieniu i to jest niewątpliwy sukces, po latach „posuchy”. Ale chyba jeszcze większą radość sprawia mi ujęcie kaliskiej PWSZ w rankingu uczelni akademickich. Co ciekawe, mimo że debiutujemy w tym zestawieniu, nie jesteśmy na ostatnim miejscu – mamy miejsce ex equo m. in. z Akademią Sztuki Wojennej. To dla nas niewątpliwy sukces, który wskazuje, że nasze aspiracje akademickie są zasadne, ale z drugiej strony potwierdza naszą pozycję wśród uczelni zawodowych, ponieważ ustępujemy tylko uczelni z Gorzowa Wielkopolskiego. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, tylko dalej pracujemy na rzecz rozwoju przyszłej Akademii Kaliskiej.

Podczas uroczystej gali w Warszawie, nagrodę wręczył minister Wojciech Murdzek. Szef resortu zajmującego się szkolnictwem wyższym potwierdził, że powołanie Akademii Kaliskiej jest kwestią dni. – Szczerze gratuluję kaliskiej uczelni sukcesu – powiedział minister, a prof. Michał Kleiber dodał: – Na całym świecie nie ma drugiego tak rozbudowanego i obiektywnego rankingu. Byłem w Kaliszu podczas Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny i widziałem, jak ogromny potencjał ma ta uczelnia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu została również sklasyfikowana w szczegółowych rankingach kierunków: wychowanie fizyczne zajęło 13. miejsce w Polsce, a pielęgniarstwo znalazło się na 16. pozycji. – To dla mnie również ogromny powód do radości – dodaje prof. Wojtyła. – Spośród setek uczelni, które kształcą studentów na tych kierunkach, my znaleźliśmy się w czołówce. A dodatkowo mamy obiektywnie potwierdzony fakt, że jeśli chodzi o kształcenie pielęgniarek jesteśmy na drugim miejscu w Wielkopolsce i plasujemy się za Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jeśli chodzi o wychowanie fizyczne, ustępujemy tylko AWF-om i uniwersytetom.

Ranking ,,Perspektyw” to najbardziej obiektywna i rozbudowana klasyfikacja uczelni. Pod uwagę brane są następujące wskaźniki: absolwenci na rynku pracy, siła naukowa uczelni, uprawnienia doktorskie i umiędzynarodowienie uczelni.

AW, Jakub Banasiak, rzecznik prasowy PWSZ w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/