Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

PWSZ otworzyła swoje podwoje ZDJĘCIA

Ponad 400 uczniów szkół średnich z Kalisza, Ostrowa i ościennych powiatów wzięło udział w Dniu otwartym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu. – Nie spodziewaliśmy, że ta uczelnia jest tak dobrze wyposażona i że panuje w niej tak znakomita atmosfera – mówili. A na przyszłych studentów czekało sporo atrakcji.

Dzień otwarty w PWSZ odbywał się w kampusie przy ulicy Poznańskiej. Uczniowie szkół średnich zostali podzieleni na grupy, co ułatwiało zwiedzanie laboratoriów. Każdy wchodzący na salę gimnastyczną, gdzie odbywała się większość pokazów otrzymał bilet na sobotni mecz siatkówki, a także kupon – los. Dzięki nim szczęśliwcy, poza ulotkami z ofertą edukacyjną, otrzymali również cenne uczelniane gadżety.

Dzień otwarty rozpoczął koncert artystów studia Piano Song, a także pokazy sztuk walki, przygotowane przez ppłka Mirosława Kuświka, wykładowcę kaliskiej uczelni. Każdy mógł również zwiedzać przygotowane segmenty, na których specyfikę kierunków prezentowali studenci i wykładowcy.

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych zaprezentował m. in. system obrony Jaśmin, stanowisko symulacji czasu pracy kierowcy, a także stanowisko symulacji stanu po spożyciu alkoholu i narkotyków. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk, oferta kamuflażu i maskowania bojowego, przygotowanaprzez firmę Lubawa Group, a także stoisko firmy Aropl – producenta żywności dla wojska. Każdy zainteresowany mógł spróbować prawdziwych wojskowych sucharów, a także konserw, które w czasie działań operacyjnych lądują w plecakach żołnierzy. Wydział Medyczny wyeksponował trenażery i stanowiska pomiarowe: pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, czy poziomu glukozy. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko pielęgnacji noworodka oraz stanowisko pierwszej pomocy. Oblegane było również stanowisko masażu dłoni, zabiegów na twarz z elementami makijażu oraz stanowisko diagnozy skóry.

Studenci i pracownicy Wydziału Politechnicznego również mieli sporo do zaoferowania – pokazali model robota SCARA, model sztucznej ręki, czy drukarkę 3D. Tegoroczni maturzyści mogli również zwiedzać wydziałowe laboratoria, ulokowane właśnie na terenie kampusu przy ulicy Poznańskiej. O kolejne atrakcje postarał się Wydział Rehabilitacji i Sportu, na stanowisku którego można było spotkać piłkarzy ręcznych Energii MKS Kalisz – Kamila Adamskiego oraz Artura Klopstega, którzy na co dzień są studentami kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Adamski i Klopsteg zaprosili do udziału w Dniu otwartym kolegów z drużyny Energii MKS-u Kalisz – Michała Dreja i Michała Czerwińskiego, a dodatkowo przygotowali kolejną atrakcję – właśnie na stanowisku Wydziału Rehabilitacji i Sportu można było po raz pierwszy w Kaliszu zobaczyć trofeum PGNiG Superligi, a więc puchar, który po zakończeniu tegorocznych rozgrywek trafi do zespołu mistrza Polski.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłam – przyznała Małgorzata Rudowicz z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. – Nie wszyscy moi uczniowie byli zainteresowani poznaniem oferty uczelni. Przyjechali tutaj, ponieważ jechała cała klasa. Gdy jednak zobaczyli te wspaniałe pokazy, gdy doświadczyli interakcji przy każdym stosiku, zmienili zdanie. Widać, że uczelnia bardzo się postarała, ponieważ trafiła w gust młodego pokolenia, pokolenia ,,Z”. Ono charakteryzuje się tym, że trudno je czymkolwiek zainteresować. Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu to się udało. To, co tutaj zobaczyliśmy, to czego doświadczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Jednym słowem: rewelacja.

W dniach otwartych wzięło udział ponad 400 uczniów ze szkół z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, a także ościennych powiatów.

AW, Jakub Banasiak, PWSZ

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/