Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Przyjdź i sam zobacz Nowego Yarisa Cross! ZDJĘCIA

Wyróżnia się super oszczędnym układem hybrydowym, napędem na cztery koła AWD-i, bardzo sztywną konstrukcją na platformie TNGA oraz zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa czynnego w standardzie. Zaledwie kilka tygodni przedsprzedaży udowodniło, że model ten będzie w Polsce kolejnym hitem Toyoty. Od 1 czerwca do dziś zamówiono 1867 egzemplarzy. Dni otwarte Yarisa Cross już 25-30 października.

Yaris Cross to kolejny model, który dołącza do rodziny Yarisa, do której należą także Yaris hatchback oraz rasowy sportowy GR Yaris. Wraz z premierą nowego modelu Toyota może zaoferować największą gamę SUV-ów z elektrycznym napędem hybrydowym. W jej skład wchodzą kompaktowa Toyota C-HR, RAV4 oraz siedmiomiejscowy Highlander. Klienci mają ogromny wybór modeli, które mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb.

Gdy rozpoczynaliśmy prace projektowe nad Yarisem Cross, braliśmy pod uwagę atuty segmentu SUV-ów oraz to, czego od kolejnej generacji aut segmentu B będą oczekiwać klienci. Dlatego stworzyliśmy samochód, który pozwala właścicielom wyrazić swój indywidualizm oraz wspiera ich unikalny, aktywny styl życia – powiedział Hideaki Hayashi, główny inżynier Yarisa Cross.

Motywem przewodnim dla zespołu pracującego nad autem było hasło „Always on the move” („Zawsze w ruchu”), za którym stoi koncepcja „Easy, Fast, Smart”. Tak zaprojektowany samochód doskonale nadaje się do codziennego użytku, dodając właściwości terenowe, które są fundamentalne dla każdego udanego SUV-a. Design odzwierciedla stylowy, miejski wygląd, z którego właściciele mogą czuć dumę, w którym solidność SUV-a spotyka się z dynamiką zwinnego auta do miasta.

Yaris Cross został oparty na platformie GA-B z serii TNGA (Toyota New Global Architecture), odnosząc z niej te same korzyści, które przyczyniły się do sukcesu Yarisa hatchback. Z Yarisem hatchbackiem łączy go także elektryczny napęd hybrydowy Toyoty czwartej generacji, który zapewnia bardzo dobre osiągi, niskie zużycie paliwa i niewielkie emisje oraz łatwość manewrowania w mieście. A to wszystko w nadwoziu SUV-a. Możliwość zastosowania inteligentnego napędu na cztery koła AWD-i wzmacnia charakter tego modelu jako prawdziwego reprezentanta segmentu SUV.

NAPĘD HYBRYDOWY

  • Yaris Cross otrzymuje napęd hybrydowy Toyoty czwartej generacji
  • Łączna moc napędu to 116 KM (85 kW)
  • Zużycie paliwa wynosi od 4,4–5 l/100 km, a średnia emisja CO2 wynosi od 100–114 g/km (w zależności od wyposażenia)

DNI OTWARTE

Przyjdź i sam zobacz Nowego Yarisa Cross!

Zapraszamy na dni otwarte 25-30 października w salonie Toyota Mikołajczak Kalisz: Stanczukowskiego 25-27

Artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/