Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Przejazd nocą na rolkach w najbliższą sobotę

Potrafisz jeździć na rolkach? To z pewnością impreza dla ciebie! W najbliższą sobotę, 2 lipca około 200 rolkarzy przejedzie przez Kalisz. Lista cały czas jest otwarta, do grupy rolkarzy można dołączyć w każdej chwili. Miłośnicy ośmiu małych kółek pokonają wspólnie 15 km. Hasło przewodnie imprezy to „W każdym wieku na sportowo. Kalisz biało-czerwony”. W trakcie rajdu będzie można wspomóc seniorów – podopiecznych fundacji „Z godnością”.

Nigskating to nocny przejazd ulicami miasta, który odbędzie się w Kaliszu po raz drugi. Rolkarze wyruszą w sobotę o 19.30 z parkingu przy hali Kalisz Arena. Pojadą ul. Hanki Sawickiej, Armii Krajowej, al. Wojska Polskiego, Podmiejską przez Korczak, Poznańską, Harcerską, Śródmiejską, al. Wolności, pl. Jana Pawła II, Warszawską, Łódzką, Szlakiem Bursztynowym, ul. Nowy Świat, Górnośląską i znowu al. Wojska Polskiego do Hanki Sawickiej.  - Night Skating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, pozwalający spojrzeć na miasto z innej perspektywy i odmieniający na chwilę jego ulice w wesołą i bezpieczną przestrzeń. Jest to znakomita okazja dla mieszkańców, aby na chwilę oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji – mówią organizatorzy.

Zanim jednak rolkarze ruszą w trasę będą mogli podziwiać niesamowite wyczyny na rolkach Adama Knopa. Zgłosić się może każdy, kto potrafi poruszać się na rolkach. Tempo dostosowane jest do umiejętności wszystkich uczestników. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale ci, którzy zechcą mogą wesprzeć seniorów – podopiecznych fundacji „Z godnością”. - Każdy będzie mógł wrzucić do puszki swoje przejechane kilometry – 1 zł za kilometr na rzecz seniorów – zachęca fundacja „Z godnością”. Organizatorzy: fundacja "Z godnością" i Urząd Miejski w Kaliszu poprzez Night Skating pragną promować zdrowy styl życia oraz wspierać osoby, którym wiek lub choroba nie pozwala na aktywność fizyczną. Patronat medialny nad imprezą sprawują portal faktykaliskie.pl i telewizja Magazyn Miejski.

ESA, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/