Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Prof. Meron Honorowym Obywatelem Miasta Kalisza i doktorem honoris causa Akademii Kaliskiej ZDJĘCIA

Profesor Theodor Meron – urodzony w Kaliszu amerykański prawnik – został 24 października Honorowym Obywatelem Miasta Kalisza. Miejskie wyróżnienie wręczyli mu prezydent Krystian Kinastowski oraz Tadeusz Skarżyński – przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Uroczystość wpisywała się w II Światową Konferencję Zdrowia Rodziny, organizowaną przez Akademię Kaliską. Profesor Theodor Meron podczas tej samej uroczystości otrzymał też, jako pierwszy w historii, tytuł doktora honoris causa kaliskiej uczelni.

Profesor Theodor Meron to światowej klasy prawnik, specjalista ds. międzynarodowego prawa humanitarnego i karnego oraz praw człowieka. Jest cenionym wykładowcą uniwersytetów w Nowym Jorku i Oxfordzie oraz autorem wielu ważnym publikacji z dziedziny prawa. Był doradcą rządów Stanów Zjednoczonych i Izraela. Prywatnie miłośnik twórczości Wiliama Szekspira. Doktor honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Kaliskiej. Wczoraj dołączył do grona honorowych obywateli Kalisza.

Panie Profesorze, dzisiaj dołączył Pan do grona innych honorowych obywateli miasta, w którym się Pan urodził. To zacne grono przedstawicieli różnych środowisk. Są wśród nich prezydenci Polski - Stanisław Wojciechowski i Bronisław Komorowski, dyplomaci - Szewach Weiss i Christopher Robert Hill, wojskowi - Józef Piłsudski i Henryk Jedwab, ludzie kultury - Maria Dąbrowska, Wanda Wiłkomirska, Tadeusz Kulisiewicz i wiele innych, wspaniałych postaci – mówił tuż przed wręczeniem profesorowi Meronowi miejskiego wyróżnienia prezydent Krystian Kinastowski.

Przed galą wręczenia wyróżnień miejskich i akademickich, w profesor Theodor Meron towarzystwie prezydenta miasta zwiedził kaliską starówkę i park, wspominając spędzone w naszym mieście dzieciństwo.

kalisz.pl, fot. Magdalena Bartnik 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/