Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Premiera „Afrobiografii" Janusza Kokota ZDJĘCIA

W roli pisarza zadebiutował Janusz Kokot, znakomity artysta malarz rodem z Kalisza. Na rynku ukazał się właśnie jego książka „Afrobiografia” – zapis przeżyć i refleksji zrodzonych podczas pobytu w Afryce. Zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu premiera miała miejsce 16 października w gościnnych wnętrzach Akceleratora Kultury.

Artysta na cztery lata zarzucił swoją twórczość i „zniknął” z rodzinnego miasta, oddając się pracy misyjnej. Wraz z żoną i synem mieszkał w Ugandzie, budując schronisko m.in. dla samotnych matek. Posługując się metaforą autora – nie była to emigracja za chlebem, lecz emigracja „z chlebem”. Chlebem powszednim, czyli tym wszystkim, co w naszej kulturze uważamy za dobro podstawowe i oczywiste, zaś na kontynencie afrykańskim jest często towarem unikalnym czy wręcz luksusowym.

W rezultacie powstała książka niezwykła i wielowątkowa. Znajdziemy w niej zarówno zachwyt malarza nad pięknem przyrody i egzotycznej kultury, jak i opis codzienności misjonarza, który pragnie zmienić na nieco łatwiejszą cząstkę życia ludzi wokół siebie. Jest w niej miejsce na relację o rzeczach najzwyklejszych – i na refleksję nad własną kondycją duchową czy kondycją cywilizacji. A przede wszystkim znajdziemy w tej lekturze spokój – spokój humanisty zakorzenionego w swojej wierze, pewnego swoich korzeni. Opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, najcenniejsze – oto, czym jest „Afrobiografia”.

Książka została wydana we współpracy z Fundacją BLESS, przez wydawnictwo ARKA, dzięki finansowemu wsparciu Miasta Kalisz i Auto Salonów IGNASZAK z elementami crowdfundingu.

RED, fot. MBP

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/