Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Ponad setką w terenie zabudowanym. 21-letni motocyklista nie posiadał uprawnień

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że 21-latek ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas służby na terenie powiatu kaliskiego, zauważyli motocyklistę, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar wykazał, że rozpędzony jednoślad jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do „pięćdziesiątki” – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 21-letni motocyklista nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Policjanci, w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, zatrzymali prawo jazdy lekkomyślnemu kierowcy oraz nałożyli na niego dwa mandaty karne. Jeden w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, drugi za brak uprawnień. W związku z wykroczeniem na konto 21-latka wpłynęło również 10 punktów karnych.

Odpowiedzialności nie uniknął również właściciel motocykla, który udostępnił jednoślad osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. W związku z popełnionym wykroczeniem 51-latek został ukarany mandatem – dodaje asp. Anna Jawoska-Wojnicz.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/