Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Ponad 80 strażaków i 13 godzin w akcji. Ogromne straty po pożarze stogu słomy w gminie Koźminek ZDJĘCIA

Przez 13 godzin strażacy walczyli z ogromnym pożarem stogu słomy, który wybuchł 10 maja nad ranem w miejscowości Nowy Karolew w gminie Koźminek (pow. kaliski). Wodę do gaszenia czerpano m.in. z rzeki, do której wykonano prawie 1,5-kilometrowej długości magistralę. Stóg spłonął doszczętnie, ale uratowano sąsiadujące z nim kurniki.

Fot. strazkozminek.pl

Informacja o pożarze wpłynęła przed godz. 4.00 w poniedziałek, 10 maja. Na miejsce zadysponowano najpierw 14 zastępów straży, ale w sumie w akcji gaśniczej wzięło udział 21 jednostek, w tym 83 strażaków. W działaniach uczestniczył m.in. pluton ratowniczo-gaśniczy „Kalisz”, którego zadaniem jest walka z pożarami lasów czy wielkopowierzchniowymi obiektów produkcyjno-magazynowych i inwentarskich. Zadysponowano także kontener ze specjalistycznym sprzętem ochrony dróg oddechowych.

Podczas gdy część strażaków walczyła z pożarem stogu, inni próbowali ratować przed ogniem i wysoką temperaturą pobliskie hale z kurnikami. Akcja była żmudna i długotrwała. Zakończyła się dopiero po 13 godzinach.

Zużyto ponad 1075 m3 wody, z czego 985 m3 pobrano z rzeki, do której wykonana została magistrala o długości 1400 m. Dodatkowo przygotowano drugi punkt czerpania wody z rzeki, reszta pochodziła ze zbiornika sztucznego i hydrantów – mówi mł. ktp. Szymon Zieliński, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. – Spaleniu uległ stóg słomy o powierzchni 3 tys. m2 i kubaturze 6 tys. m3. Straty oszacowano na 150 tys. zł, natomiast uratowano mienie o wartości 700 tys. zł.  

Jako wstępną przyczynę pożaru podano zaprószenie ognia przez osoby nieznane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

MIK, zdjęcie główne: strazkozminek.pl, galeria: KM PSP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/