Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Polityczna awantura w Kaliszu? Nawołuje do niej kontrowersyjny publicysta

W swoich poglądach i wypowiedziach jest tak kontrowersyjny, że odcinają się od niego nawet skrajnie prawicowe środowiska. Aleksander Jabłonowski znany jest nie tylko z youtubowych streamów pełnych agresji i wulgaryzmów. Coraz częściej organizuje realne spotkania ze swoimi zwolennikami, „kamratami”. A jedno z większych tego typu przedsięwzięć planuje zorganizować w Kaliszu.

Jabłonowskiemu  udało się przebić do szerszej publiczności dzięki ruchom antyszczepionkowym i głoszonej przez niego teorii o fałszywej epidemii koronawirusa. W internecie buduje swoje zasięgi dzięki kilkugodzinnym relacjom na żywo ze swojego studia „Niezależnej Polskiej TV”.

W programie pełnym przekleństw prowadzonym razem z Marcinem Osadowskim Jabłonowski krytykuje polski rząd za szczepionki przeciwko koronawirusa, ale nie tylko. Jest zwolennikiem sojuszu z Rosją, opowiada się za wydaleniem z Polski wszystkich obcokrajowców, a wrogów ojczyzny karałby śmiercią. W swoich streamach obraża nie tylko polityków, ale i dzwoniących do studia widzów. Aleksander Jabłonowski to jego pseudonim. Właściwie nazywa się Wojciech Olszański.    

Z wykształcenia jest aktorem. Zapewne pomaga mu to w porywających przemówieniach i kreowaniu własnej postaci, występuje zazwyczaj w mundurze. Właśnie fakt, że jest aktorem powoduje, że wiele prawicowych środowisk uważa, że on odgrywa tylko taką rolę, by skompromitować ruchy narodowe.

Niezależnie od tego przy Jabłonowskim zbiera się coraz większa grupa zwolenników, których sam Jabłonowski zaprasza do Kalisza.

- 11 listopada ośmielę się prosić Was wszystkich żeby Wam się chciało przyjechać do Kalisza. I tam dokonamy aktu wyzwolenia, dokonamy awantury politycznej, bo mamy do tego prawo, bo jeszcze jesteśmy na polskiej ziemi –  mówi Jabłonowski.

Dlaczego Kalisz? Jabłonowski twierdzi, że warszawski marsz 11 listopada jest skompromitowany zbyt bliskim kontaktem z PiS-em. Dlatego w Kaliszu, najstarszym mieście w Polsce chce budować nowy ruch. Na razie nie zdradza jednak żadnych szczegółów takiej manifestacji.

MS, fot. YT/ NPTV

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/