Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ofelia, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Policyjna grupa SPEED ścigała w Kaliszu piratów drogowych

Dla kierowców naruszających przepisy nie mieli litości. 26 marca na drogach Kalisza i powiatu działali najlepsi policjanci wchodzący w skład grupy SPEED.

Grupa SPEED powstała po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. W jej skład wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

Tym razem w działaniach wzięli udział policjanci z komend: w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Ostrzeszowie, Kępnie, Krotoszynie oraz Kaliszu. Wyposażeni w nowoczesny sprzęt i auta do ścigania piratów drogowych, kontrolowali ulice miasta i powiatu.

W teren wyjechało dodatkowo 7 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, w tym te szczególne - wyposażone wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - W trakcie ośmiogodzinnych działań policjanci skontrolowali 87 pojazdów. Łącznie, ujawnili 73 wykroczeń związanych przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz 7 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego.  

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

MIK, fot. KMP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/