Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Policjanci w przedszkolu ZDJĘCIA

Jak wygląda praca policjanta? Kto to jest przewodnik psa służbowego? Na te i inne pytania odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy odwiedzili milusińskich z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu. Główną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość spotkania z Basterem i Deli - czworonożnymi funkcjonariuszami.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem spotkanie przeprowadzone zostało z milusińskimi Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.

Podczas spotkania przypominano najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Tematem spotkania był również wypoczynek w mieście, jak i nad wodą. Policjanci opowiadali małym słuchaczom jak bezpiecznie spędzać wakacje, przypomnieli im również, w jaki sposób korzystać z akwenów wodnych, co oznaczają kolory boi i flag na kąpieliskach, skąd wiadomo, że na kąpielisku jest ratownik oraz kiedy bezwzględnie nie można wchodzić do wody.

Największa atrakcją dla maluchów była wizyta przewodnika psa służbowego z kaliskiej komendy wraz ze swymi czworonożnymi podopiecznymi – Basterem i Deli. Policjant specjalnie dla maluchów przygotował pokaz tresury psa oraz opowiedział dzieciom na czym polega jego codzienna praca.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/