Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Piknik patriotyczny w "siódemce" ZDJĘCIA

Patriotyczne pieści – m.in. hymn i Rota, balony w narodowych barwach, wspólne zdjęcie z drona, kokardy narodowe i historyczne konkursy - tak Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu uczciła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zorganizowano podczas tradycyjnego Pikniku Rodzinnego pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

Sobotnia impreza była doskonałą okazją do integracji środowiska lokalnego. Na dziedzińcu i boiskach szkoły zaprezentowali się uczniowie, poszczególne klasy, nauczyciele i rodzice.

Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w licznych konkursach tematycznych, pracach plastycznych, doświadczeniach chemicznych i matematycznych łamigłówkach. Chętni mogli zagrać w szachy i gry planszowe.

Podczas pikniku działała Biblioteka na powietrzu. W sobotę można było wypożyczyć książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego szkoła jest beneficjentem. Do biblioteki trafiło kilkaset nowych tytułów za 15 000 zł. Uczniowie i rodzice mogli wesprzeć szkolną bibliotekę książkowymi darami. Na jednym ze stoisk można też było wymienić się książkami.

Swoje stoisko zaprezentowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu. Przedstawicielki Sanepidu przygotowały konkursy dotyczące zdrowego trybu życia, a uczniowie przymierzyli alkogogle. Strażnicy miejscy znakowali rowery.

Swoją działalność zaprezentowała też drużyna harcerska „Szaniec”. Chętni mogli wziąć udział w treningu koszykówki przygotowanym przez KT Kosz Kalisz, a także rozgrywkach sportowych, które odbywały się na boiskach i w sali gimnastycznej. Miłośnicy historii oglądali mikrofilmy kaliskiej prasy sprzed 100 lat. Było to możliwe dzięki współpracy kaliskiej Książnicy Pedagogicznej.

Na najmłodszych uczestników zabawy czekał ogromny dmuchany zamek, malowanie twarzy i kolorowe balony w różnych kształtach, a także pokazy taneczne. Wszyscy mogli skosztować kulinarnych specjałów. Był m.in. „Smalec Dyrektora Szkoły”, zdrowe, ekologiczne jabłka, a także pyszne zupy i sałatki.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 7  im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, współorganizatorami: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu , Rada Osiedla Korczak i Miasto Kalisz.

Autor, zdjęcia: SP 7

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/