Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Pies ugrzązł w asfalcie, ratowali go przez 5 godzin! ZDJĘCIA

Niezwykła akcja strażaków w Borowie w gminie Opatówek. W masie bitumicznej, która najpierw roztopiła się, a następnie zastygła ugrzązł owczarek niemiecki. Przez 5 godzin o życie czworonoga walczyli strażacy, weterynarz i wolontariuszki.

Wezwanie do nietypowego zdarzenia kaliska straż odebrała w niedzielę, 5 czerwca około godz. 14.00. Dzwoniła kobieta, która prawdopodobnie dokarmia psy pilnujące terenu nieczynnej już firmy produkującej masę bitumiczną. – Firmy pilnują dwa psy. Jeden z nich, owczarek niemiecki, położył się na rozlanej masie bitumicznej, która prawdopodobnie roztopiła się pod wpływem wysokiej temperatury i ugrzązł w niej, a masa zastygła – relacjonuje mł. ktp. Grzegorz Kuświk, oficer prasowy   Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. – Wydobycie go okazało się niezwykle skomplikowane. Przez 1,5 godziny, przy użyciu łopat i toporków, strażacy z Kalisza i OSP Opatówek wycinali zastygłą masę wokół zwierzęcia na głębokości 20 cm.

Wydobycie wycieńczonego psa z asfaltu było dopiero połową sukcesu. Przy pomocy metalowego fragmentu znaku drogowego owczarka unieruchomionego przez zastygłą masę przeniesiono do cienia, gdzie rozpoczęło się żmudne „obieranie” czworonoga. – Pies polewany był wodą, aby schłodzić jego organizm i uśmierzyć ból, a lekarz weterynarii podał mu leki uspokajające. Następnie zaczęto strzyc go nożyczkami, kawałek po kawałku, aby uwolnić go od masy, której nie udało się wykruszyć czy zdjąć w inny sposób – dodaje mł. kpt. Grzegorz Kuświk.

Ta część operacji zajęła aż 3 godziny. Na szczęście okazało się, że pomoc przyszła na czas. Owczarek był w na tyle dobrej formie, że wraz z zaleceniami weterynarza został przekazany pod opiekę właściciela.  W nietypowej akcji wzięło udział 10 strażaków z Kalisza i OSP Opatówek oraz wolontariuszki.

MIK, fot. JRG nr 2 w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/