Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Pierwsza obrona doktoratu w Akademii Kaliskiej ZDJĘCIA

Pierwsza publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbyła się we wtorek, 22 czerwca w Akademii Kaliskiej. – To bez wątpienia historyczny moment dla naszej uczelni. Mgr Zofia Marciniak udowodniła, że warto mieć marzenia i warto je realizować właśnie w naszej uczelni – powiedział rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła.

Zofia Marciniak napisała rozprawę doktorską w dziedzinie nauk społecznych i dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie na temat ,,Doskonalenie kadr administracji samorządu powiatowego w ramach zarządzania kryzysowego, na przykładzie powiatu kaliskiego”. Promotorem pracy był prof. Jarosław Wołejszo.

Jeszcze 2015 roku, podczas zajęć na ówczesnym Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych, na kierunku obronność państwa, Zofia Marciniak zainteresowała się problematyką doskonalenia kadr w kontekście zarządzania kryzysowego. W ramach zajęć, zaczęliśmy rozwijać zainteresowania pani Zofii związane zarządzaniem kryzysowym, a ścisłą współpracę nad koncepcją rozprawy doktorskiej, rozpoczęliśmy w 2018 roku. Wtedy jeszcze nasza uczelnia nie miała uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, ale wierzyliśmy, że to niebawem nastąpi. Dzisiaj, po trzech latach praca pani Zofii została ukończona i moim zdaniem zasługuje ona na to, by uzyskać stopień naukowy doktora. Dzisiaj mamy pierwszą publiczną obronę rozprawy doktorskiej w Akademii Kaliskiej, ale wierzę, że szybko przyjdzie czas, gdy kolejni doktoranci zasiądą na miejscu pani Zofii Marciniak – powiedział w swoim wystąpieniu prof. Wołejszo.

Sekretarz komisji, dr Sławomir Wronka dodał:

Doktorantka osiągnęła wszystkie efekty polskich ram kwalifikacji, uzyskała trzy pozytywne recenzje i spełniła wszystkie formalne warunki. 21 maja 2021 roku komisja przyjęła rozprawę doktorską i teraz przyszedł czas na jej publiczną obronę.

Po słowie promotora, głos zabrała mgr Zofia Marciniak, która przedstawiła założenia i wyniki badań, a po niej swoje uwagi zgłosili recenzenci, którzy pozytywnie ocenili wybór tematu, strukturę pracy, a także ,,naukowo uzasadnione propozycje doskonalenia zawodowego powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego”.

Autorka przedstawia logicznie uporządkowany materiał naukowy o charakterze poznawczym i utylitarnym – stwierdził, prof. Janusz Kręcikij, jeden z recenzentów rozprawy.

Później nastąpiła seria pytań członków komisji, a także osób, które zechciały uczestniczyć w publicznej obronie i przeczytały rozprawę, a po niej  odpowiedzi mgr Marciniak

W mojej ocenie przedstawiona dysertacja stanowi samodzielne rozwiązanie problemu badawczego, przedstawiona praca doktorska spełnia wymagania formalne, dlatego przedstawiam wniosek o przyjęcie pracy – stwierdził po blisko dwóch godzinnej obronie, przewodniczący komisji, prof. Jan Posobiec.

W tajnym głosowaniu wszyscy członkowie (9 osób) głosowali za przyjęciem publicznej obrony rozprawy doktorskiej. Stosowna uchwała w tej sprawie została przesłana do Senatu Akademii Kaliskiej wraz z wnioskiem o nadanie Zofii Marciniak stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dziedzinie nauki o bezpieczeństwie.

Kiedy kilka lat temu Zofia Marciniak rozpoczynała studia na naszej uczelni, nie myślała, że dzisiaj będzie w tym miejscu bronić rozprawy doktorskiej. Jestem szczęśliwa i szczerze gratuluję tego wspaniałego sukcesu, który zostanie zapisany w historii Akademii Kaliskiej -  dodała dr Beata Wenerska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych, a prorektor uczelni, prof. Katarzyna Sygit, gratulując doskonałej obrony przyznała: - Słuchanie pani to sama przyjemność. Życzę kolejnych sukcesów.

Posiedzenie Senatu, na którym będzie rozpatrywany wniosek o nadanie Zofii Marciniak stopnia naukowego doktora jest zaplanowane na 28 czerwca.

AW, fot. AK

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/