Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do św. Józefa w najtrudniejszym od lat roku dla gospodarki

Kryzys gospodarczy i coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy – będzie się o co modlić, chociaż w tym roku Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do Bazyliki wyglądać zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. W modlitwie i zawierzeniu świętemu Józefowi weźmie udział kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli obu środowisk, a towarzyszyć im będą delegacje czterech pocztów sztandarowych. Pozostali, ze względu na obostrzenia epidemiczne związane z uroczystościami kościelnymi, nabożeństwo pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Janiaka będą mogli zobaczyć na stronie Domu Józefa lub posłuchać w Radiu Rodzina.

Każdego roku 1 maja – w tym byłaby to 28. pielgrzymka - do Kalisza przyjeżdżają delegacje robotników i pracodawców z całego kraju. Można spotkać i górników, i stoczniowców. Osoby zarządzające dużymi firmami i małymi, rodzinnymi przedsiębiorstwami. Kilkaset osób, które przed obliczem św. Józefa Robotnika za pracę dziękują, o pracę proszą i zawierzają się świętemu na kolejny rok.  A ten, pierwszy raz od lat  jak mówią, wymaga szczególnej modlitwy. Światowa pandemia będzie miała też skutki w gospodarce, dlatego tak pracownicy jak i pracodawcy będą modlić się w Sanktuarium św. Józefa. – W bardzo okrojonym gronie i bez całej oprawy. Z naszej strony będzie to kilkanaście osób, będą też przedstawiciele Duszpasterstwa Pracodawców Talent . Będą też cztery poczty sztandarowe złożone z dwóch osób, tak by mogły się zmieniać przy chorągwi – wyjaśnia Bernard Niemiec, przewodniczący NSZZ Solidarność w Kaliszu. – Tradycyjnie po nabożeństwie zawierzymy się św. Józefowi i złożymy kwiaty oraz zapalimy znicz przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Nabożeństwo będzie celebrowane przez ordynariusza diecezji kaliskiej ks. bp. Edwarda Janiaka. Mszę będzie transmitować telewizja Dom Józefa oraz Radio Rodzina. Modlitwa rozpocznie się o godzinie 12.00.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/