Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Oficer dyżurny kaliskiej policji pomógł uratować mężczyznę

Zdecydowane i szybkie działania oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uratowało życie mężczyźnie, który zasłabł. Dzięki determinacji asp. szt. Adama Winklera udało się ustalić adres kaliszanina. Mężczyzna trafił do szpitala.

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce w środę 30 września w godzinach popołudniowych. Na numer telefonu alarmowego pogotowia ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że źle się czuje. W trakcie rozmowy z dyspozytorką pogotowia połączenie zostało przerwane. - Kobieta usiłowała oddzwonić, ale nikt nie odbierał połączenia. Pracownicy pogotowia poprosili o pomoc oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu asp. szt. Adama Winklera – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Niestety oprócz numeru telefonu dyspozytorka nie posiadała żadnych innych danych, ponieważ mężczyzna nie zdążył przekazać żadnych informacji dotyczących swojego nazwiska, czy adresu zamieszkania. Biorąc pod uwagę okoliczności, liczyła się każda chwila. Aby nie dopuścić do tragedii, trzeba było jak najszybciej ustalić dane dzwoniącego oraz dokładny adres, pod którym przebywał, aby wysłać tam służby ratunkowe.

Asp. szt. Adam Winkler przeanalizował dane, które przekazała mu dyspozytorka. Chwilę później, dzięki systemom informatycznym, udało mu się ustalić imię i nazwisko mężczyzny. - To jednak nie kończyło sprawy. Ważne było ustalenie miejsca zamieszkania mężczyzny – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - W tym przypadku pomocne okazały się informacje zgromadzone w bazach danych. Policjant szybko wytypował adres, pod którym mógł mieszkać mężczyzna. Wszystkie ustalenia przekazał dyspozytorce.

Niespełna 40 minut później asp. szt. Adam Winkler odebrał telefon od pracownicy pogotowia. Kobieta poinformowała, że ustalenia policjanta były trafne i podziękowała mu za pomoc. Okazało się, że mężczyzna faktycznie potrzebował pilnej pomocy. Gdyby pogotowie nie dotarło na miejsce, cała sytuacja mogłaby mieć tragiczne zakończenie.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/