Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Obyśmy zdrowi byli, czy ostatnie w tym sezonie kaliszobranie ZDJĘCIA

Pomimo deszczu i przejmującego chłodu, kilkudziesięciu śmiałków stawiło się w sobotę na starcie 80., kończącej tegoroczny sezon, edycji Kaliszobrania. Pogoda pokrzyżowała nieco plany uczestników; zrezygnowali ze spaceru po Korczaku i udali się prosto do kaliskiego szpitala.

Myślą wiodącą spotkania, uwidocznioną zresztą na wręczanych każdorazowo certyfikatach uczestnictwa, było hasło: „Obyśmy zdrowi byli”,  ale na wypadek, gdyby przewrotny los - na przekór temu życzeniu - zawiódł jednak kogoś do kaliskiego „okrąglaka”, przewodnicy postanowili zapoznać kaliszan i z tą instytucją. A w zasadzie uczynił to za nich rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Paweł Gawroński. - Wygłosił bardzo ciekawą, opartą na równie profesjonalnym multimedialnym pokazie autorstwa Jarosława Gołaszewskiego, prelekcję na temat budowy i współczesnego funkcjonowania placówki – relacjonuje dr Piotr Sobolewski, przewodnik PTTK. - Zgromadzeni w sali audiowizualnej szpitala słuchali jej przez bitą godzinę z tchem zapartym i z rosnącym uznaniem dla osiągnięć kaliskiej lecznicy.

Z kolei Piotr Sobolewski przedstawił bogatą historię niezliczonych epidemii, które nawiedziły nasze miasto, a także (odwracając niejako chronologię) dzieje kolejnych szpitali (głównie św. Ducha i św. Trójcy), w których na przestrzeni ponad ośmiu wieków wielu wybitnych lekarzy (o nich też była mowa) próbowało sprawić abyśmy jednak zdrowi byli. Opowiedział też o historii kaliskich aptek, a ponadto uczestnicy mogli w holu szpitala obejrzeć wystawę poświęconą patronowi placówki, leczącemu w Kaliszu u schyłku XVIII w. bonifraterskiemu lekarzowi  Ludwikowi Perzynie.

Organizatorzy Kaliszobrania, zrealizowanego przy współpracy z kaliskim Oddziałem TOnZ, dziękuję za gościnę dyrektorowi dr n. med. Wojciechowi Grzelakowi oraz Jolancie Lipke ze szpitalnego Działu Logistyki. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą.

RED, fot. Marek Bergman

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/