Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Nakarmią głodnych i potrzebujących. Fundacja CHOPS zaprasza kaliszan na grochówkę

Już jutro, 16 października Fundacja CHOPS w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Głodem zaprasza wszystkich do wspólnego gotowania. W ubiegłym roku fundacja rozdała tysiąc porcji żuru i teraz także ma nadzieję na duże zainteresowanie. Akcja odbędzie się przede wszystkim po to, by zwrócić uwagę na wciąż panujący problem głodu i zachęcić ludzi do pomagania. Start przy ul. Towarowej 1 od godziny 11.00.

Głód i niedożywienie to poważny problem, a jak się okazuje nie istnieje on tylko w ubogich państwach, lecz spotkać się z nim można nawet w naszym najbliższym otoczeniu. Wspólne gotowanie, które po raz kolejny organizuje fundacja CHOPS to akcja, która ma przeciwdziałać skali ubóstwa i uświadomić ludziom, jak ważne jest dzielenie się z drugim człowiekiem.

Szczególnie w tych trudnych czasach: pandemia, zamknięcie. Wychodzimy na wprost i mówimy ,,Fundacja CHOPS służy mieszkańcom Kalisza’’. Jesteśmy po to, by państwu pomóc -  mówił Roman Żarnecki, prezes fundacji CHOPS.

W tym roku każdy będzie mógł skosztować gorącej grochówki przyrządzonej w wielkim kotle. Gotowanie odbędzie się przy ulicy Towarowej od godziny 11.00. To właśnie tutaj 16 września dzięki staraniom fundacji i marce Winiary stanęła Jadłodzielnia, gdzie ludzie mogą zostawiać jedzenie dla potrzebujących. Inicjatywna ma zapobiegać marnowaniu żywności, a jednocześnie wspomóc tych, którym jedzenia brakuje.

Światowy Dzień Walki z Głodem został ogłoszony w 1947 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie ludzie podejmują szereg działań, które mają powstrzymać problem głodu.

Z raportu ONZ wynika, że problem głodu stale rośnie, a najgwałtowniejszy wzrost głodu nastąpił w Afryce, gdzie 21 % ludzi, czyli 282 miliony osób jest niedożywionych. Ponadto, w 2020 roku ponad 700 milionów ludzi na całym świecie doświadczyło głodu.

JF, fot. fb Fundacja CHOPS, archiwum

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/