Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Najmłodsze kaliskie technikum rośnie w siłę. Nowe skrzydło szkoły Diecezji Kaliskiej ZDJĘCIA

Zaczynali 3 lata temu w kilku salach, z około 60 uczniami. Dziś kształci się tutaj 550 młodych ludzi, a do swojej dyspozycji mają nowoczesne przestrzenie i najnowsze wyposażenie. Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu rośnie w siłę w zaskakująco szybkim tempie. 1 września oddano do użytku nowe skrzydło szkoły.

Nowo wybudowany obiekt to hala sportowa i dwupoziomowy łącznik. Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł, a jej wykonawcą jest warszawska firma.

Sala gimnastyczna jest w stanie surowym, trwają prace wykończeniowe.

Natomiast łącznik jest już gotowy i 1 września został uroczyście oddany do użytku. W wydarzeniu wzięli udział biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej Łukasz Buzun, poseł PiS Jan Mosiński i cała szkolna społeczność.

Nowy obiekt został poświęcony i otwarty symbolicznym przecięciem wstęgi.

W nowym skrzydle szkoły znajduje się 11 sal – to m.in. pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych. Jest też mini sala kinowa czy kaplica.

Nowy rok szkolny rozpoczęło tutaj 550 uczniów. Jednym z nich jest Mikołaj Karolak, który kształci się na profilu technik technologii drewna. – Mam teraz rewelacyjne warunki. Długo czekaliśmy na oddanie nowej części – mówi nam chłopak.

Technikum mieści się w Centrum Józefologicznym przy Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Złotej w Kaliszu. Pierwszych uczniów przyjęła we wrześniu 2017 roku. Było to 66 osób. - W najśmielszych marzeniach nie myśleliśmy, że szkoła tak szybko się rozwinie. Co roku był problem dodatkowych pomieszczeń i w tym roku udało się i wybudować ten łącznik i zaadaptować pomieszczenia, które znajdują się w tym budynku, a kiedyś służyły innym celom – mówi nam Małgorzata Kasprzycka, wicedyrektor Technikum im. Św. Józefa.

Uczniowie do wyboru mają pięć profili:

- technik technologii drewna

- technik mechatronik

- technik informatyk

- technik fotografii i multimediów

- technik programista

I ten ostatni to nowy profil, wprowadzony w tym roku szkolnym. – Na techników programistów na naszym rynku pracy jest olbrzymie zainteresowanie – mówi nam wicedyrektor Małgorzata Kasprzycka.

Technikum nie ustaje w rozwoju. Plany, jeśli chodzi o rozbudowę, są bardzo ambitne. - Przygotowujemy dokumentacje potrzebną do ubiegania się o środki na budowę nowego skrzydła szkoły i zewnętrznego stadionu lekkoatletycznego – mówi ks. dr Adam Kraska, dyrektor Technikum.

Technikum im. św. Józefa to szkoła niepubliczna, której organem prowadzącym jest Diecezja Kaliska. Inicjatorem jej założenia był ks. biskup Edward Janiak. Kształcenie jest tu nieodpłatne.

AG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/