Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Na tę imprezę czekali wiele miesięcy. Tak bawili się seniorzy ZDJĘCIA

Seniorzy zrzeszeni w kaliskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wreszcie mogli spotkać się w większym gronie na zabawie integracyjnej. Odbyła się ona w miniony czwartek w restauracji Ornament. Były tańce, żarty i długie rozmowy. Kalendarz wydarzeń dla członków i sympatyków tej organizacji jest bogaty, dlatego warto do niej dołączyć, by po prostu cieszyć się życiem wśród swoich rówieśników.

Ostatnia taka zabawa odbyła się tuż przed pandemią, w lutym 2020 roku. Koronawirus sparaliżował niemal wszystkie obszary naszego życia, a wśród grup, które najbardziej przez niego ucierpieli są seniorzy. Dziś izolacji nadszedł kres i w końcu można legalnie i bezpiecznie spotkać się w większym gronie.

Wszyscy czekali na tę zabawę, cały czas się dopytywali, kiedy zostanie zorganizowana. Dziś zgromadziliśmy 60 osób, które chcą się bawić i są spragnione różnych imprez skierowanych dla seniorów. Liczę na to, że od teraz będziemy mogli już swobodnie organizować nasze spotkania integracyjne i wszystko w końcu wróci do normy. Dla emerytów są one bardzo ważne – mówi nam Irena Sawicka, przewodnicząca kaliskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Są ważne, bo na emeryturze dla wielu czas płynie wolniej, jest więcej przestrzeni na realizację swoich pasji, spotkania, aktywny wypoczynek.

Wreszcie wracamy do normalności. Ile można siedzieć w domu. Bardzo się cieszymy, że w końcu doczekaliśmy się zabaw, jak sprzed pandemii. Możemy tu poznać nowych ludzi, rozerwać się, bo najgorsze co może być w jesieni życia to samotność – mówili nam uczestnicy imprezy.

Gośćmi na pierwszej po tak długiej przerwie imprezie byli prezydent Krystian Kinastowski i sekretarz Miasta Marcin Cieloszyk.

Bardzo dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że ta impreza może się odbyć i mogę być jej częścią. Życzę Państwu, żeby takich okazji było jak najwięcej. A szczególnie cieszę się, że możemy nadal współpracować z Panią Ireną Sawicką, która przecież jeszcze do niedawna była dla nas w Ratuszu dużym wsparciem i pomagała nam w wieku sprawach jako Skarbnik Miasta Kalisza, a teraz spełnia się jako przewodnicząca kaliskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – mówił Krystian Kinastowski.

Irena Sawicka to idealna osoba do tej funkcji. Zorganizowana, energiczna i ambitna. Członkowie Związku nie mogą narzekać na nudę. Program atrakcji na kolejne miesiące jest bardzo bogaty.

Wszyscy chętni, którzy przyjdą do naszej siedziby przy ul. Skalmierzyckiej (przy Parku Przyjaźni) otrzymają program naszych wydarzeń. Zapraszamy serdecznie do dołączania i uczestniczenia w naszych wydarzeniach – zachęca Irena Sawicka.

Kolejna okazja do spotkania się seniorów w szerszym gronie już 9 sierpnia. W Lesie Winiarskim Związek organizuje biesiadę. Będzie grill, ludowa kapela, a więc swojsko i przede wszystkim wesoło.

Agnieszka Gierz, fot. autor

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/