Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Mlekovita przejmie kaliską spółdzielnię

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na koncentrację Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem i Kaliskiej Spółdzielczej Grupy Producentów Mleka w Kaliszu.

SM Mlekovita działa na terenie całego kraju, natomiast KSGPM głównie w województwie wielkopolskim i częściowo w łódzkim. Obie zajmują się m.in. skupem mleka surowego, produkcją serów, twarogów i śmietany, napojów i produktów fermentowanych.

Według UOKiK połączenie obu spółdzielni pozwoli na wzmocnienie ich potencjału technologicznego oraz zapewni uzyskanie lepszych wyników ekonomicznych.

Koncentracja nie zakłóci mechanizmów konkurencyjnych na rynku właściwym ze względu na stosunkowo niewielki udział połączonych spółdzielni na rynku właściwym, a zwłaszcza na niewielki potencjał KSGPM. Koszty produkcji winny ulec zmniejszeniu dzięki specjalizacji produkcji poszczególnych zakładów, zmniejszeniu kosztów logistycznych dzięki wspólnej dystrybucji wyrobów, zmniejszeniu kosztów ogólnozakładowych dzięki centralizacji administracji oraz obniżeniu cen materiałów pomocniczych poprzez centralizację ich odbioru od dostawców. Ceny produktu winny również ulec obniżeniu z uwagi na wskazane wyżej obniżenie kosztów produkcji – dowodzi w uzasadnieniu swojej decyzji UOKiK.

Urząd antymonopolowy dodaje, że transakcja oznacza możliwość dalszego rozwoju spółdzielni przejmowanej, czyli kaliskiej, która po połączeniu stanie się zakładem produkcyjnym, utrzymanie na zbliżonym poziomie zatrudnienia w spółdzielni jako całości, zwiększenie przerobu i unowocześnienie technologii i techniki. Natomiast dla konsumentów to zwiększenie asortymentu produktów, obniżenie cen w związku ze zmniejszeniem kosztów produkcji i transportu, a także poprawę nadzoru nad jakością i bezpieczeństwem zdrowotnym i sanitarnym produktów.

Przewidywalna data dokonania koncentracji to 1 lipca 2021.

MIK, fot. Google Street View

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/