Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Minister Czarnek odwiedzi Akademię Kaliską

– Na pewno w najbliższych tygodniach przyjadę do Kalisza, a jesienią będę obecny podczas Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, organizowanej przez Akademię Kaliską – powiedział minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek podczas spotkania z rektorem uczelni, prof. Andrzejem Wojtyłą. Władze uczelni rozmawiały też z prezes KRUS-u w sprawie uruchomienia nowych studiów podyplomowych.

Przedstawiciele Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego spotkali się z ministrem w ub. środę.

Rozmawialiśmy o rozwoju uczelni, planach na najbliższą oraz dalszą przyszłość i jestem zaskoczony wiedzą ministra na temat Kalisza – przyznał prof. Andrzej Wojtyła. – Szef resortu edukacji i nauki powiedział, że jest związany z naszym regionem i wkrótce przyjedzie do Akademii Kaliskiej. Ucieszył się z  wręczonego mu Statutu Kaliskiego. Ponadto zaproponowałem panu ministrowi, aby objął honorowym patronatem drugą edycję Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, którą organizujemy w październiku i moje zaproszenie zostało przyjęte. Tematów do rozmów było sporo – od pandemii i kształcenia studentów w tym trudnym okresie, poprzez szczegółowe problemy nauki. Prof. Czarnek zapowiedział, że nasze rozmowy będą kontynuowane w najbliższym czasie, już w Kaliszu.

Delegacja uczelni w osobach rektora oraz dyrektora administracyjnego – Łukasza Mikołajczyka, wsparta posłem Janem Dziedziczakiem, prowadziła również rozmowy w centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Z prezes Aleksandrą Hadzik rozmawialiśmy o uruchomieniu studiów podyplomowych dedykowanych pracownikom KRUS i nasza propozycja została przyjęta z zadowoleniem – dodaje prof. Wojtyła. – Podczas roboczego spotkania ustalaliśmy szczegóły programu nauczania dla słuchaczy studiów podyplomowych, ale również rozmawialiśmy o możliwościach prowadzenia badań naukowych, w których chcielibyśmy wykorzystać doświadczenie, infrastrukturę i wiedzę pracowników centrów rehabilitacji rolników. Wydaje się, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze do bliskiej współpracy.

RED za Akademia Kaliska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/