Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Milion złotych z ministerstwa dla Akademii Kaliskiej

Milion złotych dofinansowania otrzymała Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach ,,Dydaktycznej inicjatywy doskonałości”.

O dotacji poinformował na konferencji prasowej rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła, który przyznał, że kaliska uczelnia jest jedną z zaledwie kilkunastu, które otrzymały dofinansowanie na rozwój.

Pieniądze zostaną przeznaczone m. in. na doposażenie pracowni symulacji klinicznej ratownictwa medycznego, kosmetologii, fizjologii wysiłku i fizjologii klinicznej, doposażenie laboratoriów: badań geometrycznych kół zębatych, badań wytrzymałościowych kół zębatych, badań materiałowych kół zębatych Instytutu – Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych, jak również na doposażenie sal i pracowni komputerowych Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Politechnicznego oraz Laboratorium Systemu zarządzania Kryzysowego Jaśmin – powiedział prof. Wojtyła. – Planujemy również zakup monitorów interaktywnych dla Wydziału Nauk Społecznych, a część dofinansowania zostanie przeznaczona na rozbudowę infrastruktury sieciowej i serwerowej, a także na szkolenia dla nauczycieli akademickich i promocję kierunków studiów o profilu praktycznym.

Rektor podziękował ministrowi edukacji i nauki za pozytywną odpowiedź na wniosek Akademii Kaliskiej.

Mimo pandemii staramy się unowocześniać uczelnię – dodał prof. Wojtyła. - Niedawno otrzymaliśmy specjalne środki na kształcenie personelu medycznego. Ze względu na pandemię nie mogliśmy prowadzić zajęć praktycznych w szpitalach, korzystaliśmy więc z Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Niestety,  chcąc zachować reżim sanitarny, musieliśmy podzielić studentów na małe grupy, a to wiązało się z wypracowaniem przez wykładowców godzin nadliczbowych. Ministerstwo nas wysłuchało i otrzymaliśmy środki, by pokryć koszty prowadzenia zajęć. Warto dodać, że wystąpiliśmy z wnioskiem jako pierwsi, a po nas z podobnymi wnioskami zgłaszały się inne uczelnie, które miały podobne problemy. Teraz chciałbym jeszcze podziękować moim współpracownikom: kanclerzowi - Grzegorzowi Szymańskiemu, oraz dyrektorowi – Łukaszowi Mikołajczykowi, ponieważ to oni technicznie przygotowali wniosek i dzięki nim ta operacja zakończyła się powodzeniem.

AK, fot. organizator

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/