Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Miał 3 promile, wjechał ciągnikiem w słup energetyczny. To radny?

Trzy promile alkoholu miał w organizmie traktorzysta, który w nocy z soboty na niedzielę (18/19 września) uderzył w słup energetyczny i zniszczył skrzynkę gazową. Zdarzenie miało miejsce w powiecie jarocińskim. Według dziennikarzy lokalnych mediów 38-letni kierowca to radny powiatowy.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Chrzan tuż po północy 19 września.

Dostaliśmy zgłoszenie, że ciągnik rolniczy marki John Deere wjechał przy posesji w skrzynkę energetyczną i skrzynkę gazową. Mężczyzna kierujący ciągnikiem, 38-letni mieszkaniec gminy Żerków, był na miejscu w momencie przyjazdu policji, byli też pobliscy mieszkańcy – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej komendy. - Ustalono, że pan na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, a powodem było to, że w organizmie miał 3 promile alkoholu. Mężczyźna za swój czyn odpowie przed sądem.

Według portalu jarocinska.pl, który powołuje się na nieoficjalne ustalenia traktorzysta to radny Rady Powiatu Jarocińskiego, który w wyborach samorządowych startował z listy PiS.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat i kary finansowe, które są przeznaczane na pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, w wysokości od 5 do 10 tys. zł – dodaje st. asp. Agnieszka Zaworska.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/