Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Matka 16-latka powiadomiła policję, że jej syn jest nietrzeźwy. Ekspedientka, która sprzedała mu piwo ma kłopoty

Sprzedawczyni grozi grzywna, a jej pracodawcy utrata koncesji. To skutki nieodpowiedzialnego zachowania kobiety, która sprzedała alkohol nieletnim. Sprawa wyszła na jaw, bo policję powiadomiła matka nietrzeźwego 16-latka.

Sprawą zajęli się policjanci Zespołu ds. Nieletnich, którzy zostali poinformowani przez matkę 16-latka, że jej syn prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Kobieta wyczuła od niego alkohol.

Chłopiec w rozmowie przyznał się, że pił piwo. Ponadto  kobieta znalazła u syna paragon świadczący o tym, że zakupił on alkohol w jednym z kaliskich sklepów spożywczych – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Jak ustalili policjanci 16-latek wraz ze swoją dziewczyną udali się po zakup 5 piw. Chłopak wszedł do sklepu, aby zakupić alkohol natomiast jego dziewczyna czekała na zewnątrz. Wspólnie spożywali piwo, a następnie udali się do domu.

Policjanci prowadzący postępowanie przesłuchali świadków, a sprzedawczyni jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi jej kara grzywny.

Zdajemy sobie sprawę, że określenie wieku młodej osoby „na oko” jest bardzo trudne. Dodatkowym utrudnieniem są maseczki, które nosimy w związku z pandemią. Jednak sprzedawcy muszą mieć świadomość, że w przypadku najmniejszych wątpliwości mają nie tylko prawo, ale i obowiązek poprosić klienta o okazanie dowodu tożsamości – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Taka reakcja świadczy nie tylko o przestrzeganiu obowiązującego prawa, ale również o odpowiedzialności za siebie i innych. Nieodpowiedzialni sprzedawcy nie zdają sobie chyba sprawy, że sprzedając alkohol nieletniemu, mogą się przyczynić do wielu późniejszych tragicznych wydarzeń.

Policja przypomina, że o fakcie wykrycia sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, zawsze powiadamiany jest organ wydający zezwolenie na obrót alkoholem. W związku z tym karę może ponieść również przedsiębiorca prowadzący punkt handlowy. Grozi mu utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/