Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 14 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Julianna, Myślimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Marzena Wodzińska prezesem Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim

Marzena Wodzińska została prezesem zarządu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Decyzją Rady Nadzorczej z 2 września br. zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Strykowskiego. Do niedawna kaliszanka była członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W czerwcu br. marszałek Marek Woźniak złożył wniosek o jej odwołanie, a wkrótce potem Wodzińska zrezygnowała z tej funkcji.

Jak podkreśla prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek nowa prezes RZZO problematykę gospodarki odpadami i ochrony środowiska zna biegle z racji jej nadzorowania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. „Marzena Wodzińska jest również specjalistką w zakresie ekonomii, prawa finansowego oraz rachunkowości, z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie bankowości. Wiedzę z zakresu księgowości, finansów publicznych, finansów przedsiębiorstw, projektów inwestycyjnych, prawa gospodarczego, cywilnego, zarządzania i ubezpieczeń zdobyła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.

- Jestem przekonana, że decyzja Rady Nadzorczej o powierzeniu pani Marzenie Wodzińskiej funkcji Prezesa Zarządu RZZO – to odważny i zdecydowany krok w stronę nowego otwarcia w działalności tej spółki – mówi prezydent Beata Klimek. - Przed nową panią prezes stoją wymagające i trudne zadania, jednak znając jej pracowitość, profesjonalizm i oddanie sprawom, których się podejmuję – jestem pełna nadziei wobec jej nowej roli w RZZO. Pragnę również złożyć podziękowanie za dotychczasową pracę panu prezesowi Andrzejowi Strykowskiemu, który prezesem spółki RZZO był od początku jej powstania, a który od chwili obecnej swoją działalność będzie koncentrował w strukturze zarządu  Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A. – dodaje.

Marzena Wodzińska to kaliszanka, zawodowo przez wiele lat związana z Ostrowem Wielkopolskim, gdzie była dyrektorem oddziału jednego z największych banków w Polsce. Od grudnia 2014 roku pełniła funkcję członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zrezygnowała pod koniec czerwca po tym, jak marszalek Marek Woźniak złożył wniosek o jej odwołanie. „Odwołanie to jest konieczne, aby w obszarze objętym do tej pory zakresem kompetencji, obowiązków i aktywności Członka Zarządu Marzeny Wodzińskiej usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek, poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Dokonanie zmiany na stanowisku Członka Zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyka i poprawić funkcjonowanie Samorządu we wskazanym obszarze” – napisał w uzasadnieniu swojej decyzji marszałek.

MIK, fot. UM w Ostrowie Wlkp.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/