Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Mali naukowcy. Akademia Kaliska zaprosiła najmłodszych na pełen atrakcji Dzień Dziecka ZDJĘCIA

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowali naukowcy Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dla wychowanków Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały widowiskowe doświadczenia, a w niektórych przypadkach były zaproszone do udziału w eksperymentach.

Pokazy były bardzo widowiskowe, a dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały to wszystko, co dla nich przygotowaliśmy. Moim zdaniem ważne jest, że już na tym etapie ich życia, mają do czynienia z nauką, która okazała się wspaniałą przygodą. Mam nadzieję, że udało się w nich rozbudzić ciekawość, bo przecież ona charakteryzuje naukowców – tych małych, ale też tych dorosłych – powiedział prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej.

Naukowcy Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej przygotowali dla przedszkolaków 25 pokazów i eksperymentów, wśród nich zabawy magnesami, kamień Celtycki (który kręci się tylko w jedną stronę), czy pomiar temperatury w holu rektoratu, na podstawie opadania kulek w cieczy. Była również plastikowa lalka, której nie sposób przewrócić, wulkan chemiczny, a nawet deszcze w słoiku. Na zakończenie każdy z przedszkolaków, otrzymał specjalny certyfikat młodego naukowca.

AK, fot. Akademia Kaliska

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/