Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Małgorzata Kidawa-Błońska z wizytą w Akademii Kaliskiej ZDJĘCIA

Szkoła, która doskonale się rozwija i daje możliwość zdobycia dobrego wykształcenia młodym ludziom jest najlepszym pomnikiem dla pamięci o jej patronie, w przypadku Akademii Kaliskiej pamięci o moim pradziadku – powiedziała w czasie wizyty w naszym mieście wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Prawnuczka prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, którego imię nosi uczelnia 1 lipca przyjechała do rodzinnego miasta swojego przodka z kurtuazyjną wizytą, w drodze na inne spotkanie.

Przy okazji spotkania z władzami Akademii Kaliskiej podkreśliła, że edukacja to podstawa naszej przyszłości, dlatego Platforma Obywatelska będzie robić wszystko, by odwołać obecnego ministra edukacji, który dla poklasku zamiast reformować szkolnictwo chce tworzyć ideologiczne placówki, w których wychowuje się jednowymiarowo, według opracowanego schematu. Bez miejsca na konfrontacje różnych poglądów.

Stąd próby Platformy Obywatelskiej, której członkiem jest Małgorzata Kidawa-Błońska, odwołania Przemysława Czarnka, który uważa, że szkoła powinna kształcić w systemie konserwatywnym.

I nauka, i edukacja to bardzo ważna sprawa. Ona będzie decydowała, w jakim kraju będziemy w przyszłości żyć. Dlatego tworząc programy nauczania, należy wykorzystać wiedzę nauczycieli, naukowców i nie wprowadzać zasad ideologicznych, o jakich mówi minister – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w trakcie wizyty w Kaliszu, która zbiegła się z przyjazdem do miasta szefa resortu, którego PO chce odwołać. - Czasami mam wrażenie, że mówi to wszystko, by zyskać poklask prezesa, a nie po to, by reformować i naukę i oświatę.

Równocześnie dodała, że bacznie przygląda się naukowym osiągnięciom Akademii Kaliskiej. Patron uczelni – prezydent Stanisław Wojciechowski to urodzony i wychowany w Kaliszu pradziadek polityk związanej z PO.

Kalisz to ważny kawałek mojej historii, mojego życia. Zawsze o Kaliszu słyszałam, słyszałam te opowieści, tym bardziej było mi przyjemnie, jak dowiedziałam się, że tutaj jest szkoła zawodowa z taką renomą i uzyskała jako patrona mojego dziadka – podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska. - I obserwuję zawsze, co dzieje się w Kaliszu i to jest przyjemne, że stąd przychodzą tylko dobre wiadomości, że mogę być dumna z tej uczelni, że ona się dobrze rozwija, że dzieją się tutaj pozytywne rzeczy. A poza tym nie ma lepszego pomnika niż szkoła, w której się uczą ludzie i mogą sobie o moim pradziadku przypominać.

Wizyta była krótka. Małgorzata Kidawa-Błońska jechała na spotkanie w Rawiczu, na które została zaproszona przez posła Jarosława Urbaniaka. Warunkiem dowiedzenia Wielkopolski był postój w Kaliszu i możliwość zobaczenia miasta, a przede wszystkim złożenia kwiatów przed pomnikiem pradziadka i spotkanie z władzami Akademii Kaliskiej i władzami miasta.

AW, zdjęcia autor, Jakub Banasiak

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/