Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Leśne Kaliszobranie Ekstra ZDJĘCIA

Lasom miejskim oraz postaci znanego grafika i regionalisty Władysława Kościelniaka poświęcone było piątkowe Kaliszobranie Ekstra. Tym razem gospodarzami imprezy byli nie tyle przewodnicy PTTK, co leśnicy.

- Najpierw kilkudziesięciu uczestników wysłuchało przekazanych przez specjalistę Służby Leśnej Rafała Miklasa informacji o działalności kaliskiego Nadleśnictwa, następnie dr Jarosław Dolat z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku  opowiedział o lasach miejskich Kalisza w XIX w. – informuje dr Piotr  Sobolewski z PTTK w Kaliszu. - Dane przekazane przez prelegenta były zdumiewające - jak się okazuje, zyski z tychże lasów stanowiły wówczas główną pozycję przychodów w budżecie, a drewno tam pozyskane wykorzystywano przy wznoszeniu wielu prestiżowych i reprezentacyjnych obiektów Kalisza.

W drugiej części imprezy zebrani uczcili okrągłą, setną rocznicę urodzin jednego z najbardziej znanych regionalistów, a także plastyka i inicjatora wielu przedsięwzięć w mieście – Władysława Kościelniaka. O jego dokonaniach plastycznych, ale i tych na niwie popularyzacji wiedzy regionalnej mówiła Katarzyna Kubiak, nauczycielka - bibliotekarka z kaliskiej Książnicy Pedagogicznej. Uczestników Kaliszobrania zaprosiła przy okazji do obejrzenia wystawy związanej z twórczością artysty, która prezentowana jest w Książnicy przy ul. Kordeckiego.

- Pora odjazdu autobusu KLA wymusiła przedwczesne chyba zakończenie interesującego spotkania. Uczestnicy, którzy przebyli na Szałe swoimi samochodami lub… na rowerach mogli jeszcze dodatkowo podelektować się widokiem zachodzącego słońca nad zalewem i winiarskim lasem – dodaje dr Piotr Sobolewski.

RED, fot. Marek Bergman

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/