Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Legendy Kalisza, czyli lato w teatrze

„Czarna wołga kursuje po Kaliszu?” - tym hasłem-pytaniem zapraszają młodzież na warsztaty organizatorzy kolejnej edycji „Lata w teatrze”. Artyści, aktywiści i animatorzy z kaliskiego Teatru i Stowarzyszenia Multi.Art chcą wraz z młodymi badaczami kultury i historii miasta odpowiedzieć na kilka pytań: Czy Kalisz ma swoje legendy? Czy kaliskie podwórka mają swoich bohaterów? Jakie opowieści mieszkańcy Kalisza przekazują sobie od pokoleń i czy ma to jakikolwiek wpływ na ich życie? Dwutygodniowe warsztaty ruszą w połowie sierpnia, a tylko do jutra, do 20 lipca, można zgłosić chęć uczestnictwa.

„Lato w teatrze” - to ogólnopolski program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale także rodzaj konkursu lokalnych projektów, który już po raz trzeci udało się wygrać kaliskiemu Teatrowi i Stowarzyszeniu Multi.Art. Poprzednie dwie edycje mocniej akcentowały sferę dźwięków. Dwa lata temu w ramach warsztatów „Co słychać?” tworzono słuchowisko, rok temu badano „puls miasta”.

Tym razem warsztaty również eksplorują tożsamość Kalisza, ale w warstwie słownej. Organizatorom zależy, aby to młodzi ludzie przypomnieli, zbadali, zarejestrowali lokalne legendy. „Te prawdziwe i nieprawdziwe historie. Te zasłyszane na ulicy, które krążą wśród mieszkańców. Mamy nadzieję, że młodzież będzie po prostu szukać tych opowieści, że będziemy je spisywać, robić fotografie. Będziemy grupą badaczy, którzy interesują się miastem i szukają w nim interesujących wątków” – mówi Natalia Czarcińska ze Stowarzyszenia Multi.Art.

W badawczych spacerach i warsztatach, a także zajęciach improwizatorskich, młodym ludziom w wieku od 13 do 18 lat pomagali będą nie tylko animatorzy z Teatru i Multi.Art, ale także znany polski reportażysta – Filip Springer. Co powstanie z tych historii: reportaż, film, wystawa, instalacja…? Nie wiadomo, bo zależy to od młodzieży. Aby znaleźć się w tej 25-osobowej grupie należy wykonać rekrutacyjne zadanie - przesłać do piątku, 20 lipca – w dowolnej formie - krótką „opowieść” o  Kaliszu  lub jego mieszkańcach. Może to być historia prawdziwa lub całkiem niedorzeczna, ale powtarzana jako „najprawdziwsza prawda”. Adres mailowy odnaleźć można na stronie kaliskiego teatru. Całkowity koszt udziału w dwutygodniowych warsztatach (wraz z wyżywieniem) wynosi 30 zł.

R. Kuciński, wideo: Teatr, ubiegłoroczna edycja programu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/