Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Lato z muzycznymi zabytkami

Dawne gawoty, menuety i villanelle zabrzmią niebawem w Kaliszu. Po raz 14. odbędą się Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej "Schola Cantorum". Do Kalisza przyjedzie 80 młodych muzyków.

Letnie warsztaty są dopełnieniem odbywającego się w środku zimy Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Podczas warsztatów młodzież pod okiem znanych artystów będzie poznawać techniki gry na dawnych instrumentach i interpretacje wiekowych utworów. Zajęcia  poprowadzą znani instrumentaliści i wokaliści: dr Marek Nahajowski ( flecista i teoretyk muzyki, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi), Tadeusz Czechak ( specjalista gry na dawnych instrumentach, w szczególności na lutni i lirze korbowej), Cezary Szyfman ( śpiewak, profesor Akademii Muzycznej w Warszawie, wydział zamiejscowy w Białymstoku), Dariusz Brojek - tancerz, członek zespołu "Cracovia Danza", specjalista w dziedzinie tańca dawnego.

Tradycyjnie młodzież będzie także uczestniczyła w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Natalię Czarcińską.

W tegorocznych warsztatach weźmie udział 6 zespołów wokalnych i instrumentalnych z całej Polski. Młodzi artyści przyjadą z Jeleniej Góry, Białegostoku, Lublina Dobroszyc, Ostrzeszowa i Świdnicy. Warsztaty są dla zespołów okazją do tego, aby pod mistrzowskim okiem pracować nad wykonawczymi detalami dawnej muzyki. W poprzednich edycjach młodzi artyści wczytywali się m.in w partytury średniowiecznych pieśni i poznawali "mowę" wachlarza czy poznawali kroki francuskich tańców renesansowych. „Ogromie cieszę się, że muzyka dawna rozbrzmiewa w Kaliszu nie tylko zimą podczas festiwalu, ale także latem. Na warsztaty przyjeżdżają często zespoły, które zaczynają swoją przygodę z muzyka dawną, i które chcą w przyszłości uczestniczyć w festiwalu. Przykładem tego jest zespół ze "Totus Musicus" Świdnicy”- mówi prezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum” Grażyna Dziedziak.

Owocem warsztatów będą trzy koncerty: we czwartek 14 lipca o godz. 18.30 w kaliskiej Katedrze, w piątek 15 lipca o godz. 18.00 w Pałacu Podonowskich w Bugaju oraz w sobotę 16 lipca na dziedzińcu Zamku Książąt Czartoryskich w Gołuchowie. 

Organizatorem warsztatów jest Kaliskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”. Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Warsztaty, które potrwają od 11 do 17 lipca 2016r. wsparło finansowo również Miasto Kalisz oraz Fundacja PKO BP.

Biuro Organizacyjne Festiwalu „Schola Cantorum” w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/