Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kup ciasto na niedzielę i pomóż Magdalenie! Charytatywny kiermasz słodkości przy kościele w Blizanowie

„Kup ciasto na niedzielę i pomóż Magdalenie!” – pod takim hasłem w niedzielę, 16 maja w Blizanowie (pow. kaliski) odbędzie kiermasz charytatywny na rzecz jednej z mieszkanek gminy, która zmaga się z rakiem. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie kobiety. Organizatorzy zachęcają do licznego udziału.

Magdalena ma 47 lat. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch synów: Patryka i Wiktora.

O raku dowiedziała się w lutym 2020 roku, kiedy wyczuła guzek w piersi. Badania potwierdziły, że to nowotwór złośliwy. Przeszła chemioterapię, a w grudniu zabieg mastektomii wraz z rekonstrukcją piersi.

Po otrzymaniu wyniku histopatologii, który wykazał raka inwazyjnego, pani doktor prowadząca zawnioskowała o leczenie Kadcylą (trastuzumabum emtanzyna 200mg). Otrzymałam akceptację konsultanta wojewódzkiego i byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. Niestety radość trwała krótko, otrzymałam tylko dwie dawki, a z dniem 1 kwietnia 2021 roku okazało się, że będę musiała płacić za kolejne podania. Jedna dawka kosztuje 8 500 zł, a ja muszę przyjąć 10 dawek w odstępach 3 tygodniowych. Całkowity koszt zaleconej terapii to 85 000 zł – przytacza koszty leczenia Magda.

Kobiety nie stać na drogi lek. Dlatego na stronie fundacji Rock’n’Roll ruszyła zbiórka - tutaj. Pomóc chcą także mieszkańcy gminy. W najbliższą niedzielę, 16 maja przyjaciele, pod patronatem KGW przy OSP Skrajnia Blizanowska, organizują kiermasz słodkości, do udziału w którym zachęca także samorząd gminy Blizanów oraz Sołectwo Skrajnia Blizanowska.

Całkowity dochód ze zbiórki charytatywnej zostanie przekazany do fundacji Rak’n’Roll, która wspiera zbiórki na leczenie chorób nowotworowych – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 8.00-13.00 przy kościele parafialnym w Blizanowie.

MIK, fot. pixabay, org.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/