Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Krystyna Janda na żywo w Kaliszu!

Transmisję spektaklu Krystyny Jandy „Ucho, gardło, nóż” będzie można zobaczyć w Kaliszu w najbliższy piątek, 14 grudnia. Seans specjalny, dedykowany wszystkim miłośnikom teatru i kina, przygotowała platforma #TheMuBa wraz z siecią kin Helios.

- Po raz pierwszy w Polsce będzie transmitowane przedstawienie teatralne z naszego rodzimego teatru - Teatru Polonia w Warszawie. Seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym – zapowiada Marysia Pyrek z #TheMuBa. - Dodatkowo widz będzie miał możliwość zobaczenia relacji zza kulis - miejsc, do których na co dzień nie ma dostępu.

Transmisja odbędzie się łącznie w 39 lokalizacjach kin Helios w Polsce o godz. 19:30. Bilety w cenie 27,50 zł można zakupić online i w kasach kin. Szczegóły dostępne są na stronie: www.helios.pl/themuba.

#TheMuBa (theatre-music-ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji live na nowoczesnej platformie internetowej. Ten innowacyjny projekt stworzony został przez miłośników sztuki: Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę.

 „Ucho, gardło, nóż” to kontrowersyjny monodram wyreżyserowany i zagrany przez wybitną Krystynę Jandę. Artystka jest także autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl. Główna bohaterka - Tonka Babić, to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i – pochłaniając kolejne tabliczki czekolady – opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

MIK, fot. mat. pras. organizatora

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/