Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kaliszanin wśród najbardziej utalentowanych młodych Wielkopolan ZDJĘCIA

Utalentowany akordeonista z Kalisza, 18-letni Krzysztof Bondar został wyróżniony nagrodą Kuratora Oświaty w Poznaniu. Uczniowi drugiej klasy Technikum Budowy Fortepianów osobiście pogratulowali szkolni koledzy, którzy wspólnie z wychowawczynią postanowili zrobić mu niespodziankę i osobiście stawili się na uroczystości w Poznaniu.

V Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan odbyła się 14 czerwca w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Swoje talenty prezentowali uczniowie wielkopolskich szkół, a nawet przedszkolaki; na scenie pojawili się soliści, recytatorzy, instrumentaliści, tancerze i chóry. W związku z przypadającą rocznicą 1050-lecia Chrztu Polski, uczestnicy gali, poprzez różne formy artystyczne, nawiązywali wybranym przez siebie repertuarem do początków państwowości polskiej.

Niemałą niespodziankę zrobili Krzysztofowi koledzy i koleżanki z klasy, którzy wraz z wychowawczynią udali się do stolicy Wielkopolski, by na miejscu pogratulować mu i w imieniu swoim oraz dyrekcji przekazać wyrazy uznania z okazji kolejnego sukcesu. To nie jedyna prestiżowa nagroda Krzysztofa. Ten uzdolniony 18-latek ma w swoim dorobku wyróżnienia m. in.: I miejsce w 41.  Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (Chorwacja), I miejsce Internet Music Competition Serbia, jest laureatem konkursów w latach 2012-2015 w: Kownie, Popradzie, Serbii, Dunajskiej Stredzie (Słowacja), Wilnie, Castelfidardo (Włochy), Klingenthal (Niemcy) i Wiedniu oraz zdobywcą Grand Prix „Olimpio Musicale” w Prenach na Litwie.

Naukę gry na akordeonie rozpoczął 10 lat temu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu, gdzie szybko dostrzeżono jego niebywały talent.  Krzysztof jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, otrzymał również nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za upowszechnianie kultury i dziedzictwa narodowego.

Organizatorem przedsięwzięcia była Kurator Oświaty w Poznaniu pani Elżbieta Leszczyńska.

RED. MIK, Katarzyna Galant-Kowalska, fot. Ewa Bondar

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/