Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliszanie celebrowali dziś odzyskanie niepodległości ZDJĘCIA

Atmosfera była bardzo podniosła, było biało-czerwono i przede wszystkim patriotycznie. Kaliszanie w taki sposób świętowali dziś niepodległość. Na ulice wyszli zarówno starsi jak i ci najmłodsi. Wszyscy celebrowali 101. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i przede wszystkim swoją wolność.

Do udziału w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcił kaliszan prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. - Udział szkół wraz z pocztami sztandarowymi w tej uroczystości będzie żywą lekcją historii i przyczyni się do rozwijania patriotyzmu wśród najmłodszego pokolenia Polaków – podkreślał.

Uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą św.  w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez JE Biskupa Kaliskiego Seniora Stanisława Napierałę w Katedrze Kaliskiej. Następnie kaliszanie spotkali się przy Pomniku Józefa Piłsudskiego, tam nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy.

Tam o godzinie 12:00 odśpiewano również wspólnie Hymn Państwowy przy akompaniamencie orkiestry Dętej Gród Nad Prosną pod dyrekcją Wojciecha Zielezińskiego.

Następnie uroczyście przemaszerowano do Auli Collegium Novum PWSZ przy Nowym Świecie. To właśnie tam rozpoczęła się druga część uroczystości, podczas której wręczono pośmiertną nominację dla Wiesława Osełkowskiego, polskiego pilota.

W Kaliszu odbywało się dziś też wiele imprez towarzyszących, podczas których mieszkańcy naszego miasta mogli wyrazić swój patriotyzm.

O godzinie 9:00 rano wystartował Niepodległościowy Rajd Rowerowy. O symbolicznej godzinie, bo o 11:11 na rzece Prośnie zorganizowany został Niepodległościowy Spływ. Wczoraj miała miejsce Sztafeta Ojców Niepodległości, a to wszystko po to, aby uczcić niepodległość. Dzień zakończy się pięknym koncertem Pieśni o Polsce „Ojcowie Tej Ziemi”.

Karolina Bazan

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/