Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kalisz vs. Pleszew. Trzeci towarzyski mecz piłki ręcznej

Tradycyjnie już na zakończenie sezony meczowego Superligi, w której boje toczą szczypiorniści MKS Kalisz na boisko wybiegli amatorzy – kibice. Tym razem gospodarze – Wściekłe Cebule Kalisz zaprosili do sportowego pojedynku Pleszewskie Pomidory. Wcześniej dwukrotnie zmierzyli się z dzikimi Bażantami z Ostrowa Wielkopolskiego. Ponieważ drużynę tworzą dziennikarze i osoby, z którymi ci na co dzień ściśle współpracują, to mecz zagrali dla swojej zmagającej się z rakiem koleżanki Kariny Zachary.

Od początku mecze są towarzyskie, a tegoroczny dodatkowo niósł ze sobą dużą dawkę pozytywnej energii. Po pierwsze, chociaż godzinny bój na parkiecie musiał wyłonić zwycięzcę, to przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, ruch i integrację. I oczywiście promocję piłki ręcznej i kaliskich szczypiornistów. Po drugie graliśmy dla Kariny Zachary, naszej przyjaciółki, koleżanki i zagorzałej kibicki, której od kilku miesięcy w różny sposób dajemy wsparcie w walce z chorobą. Tym pojedynkiem chcieliśmy jej przypomnieć, że cały czas jest w naszych myślach i wysyłamy jej pozytywne fluidy. Oczywiście Karina mecz rozpoczęła, rzucając pierwszą piłkę.

Godzinne spotkanie od początku było bardzo emocjonujące. Prym na boisku od samego początku wiedli gospodarze – drużyna złożona z kaliskich dziennikarzy, mastersów oraz ich przyjaciół, z którymi lokalne media na co dzień ściśle współpracują, chociaż goście z Pleszewa – grupa złożona z samorządowców, pracowników jednostek miejskich i tamtejszych gazet - łatwo piłki nie oddali. Było sporo emocjonujących akcji i mrożących krew w żyłach sytuacji, które komentował senior kaliskich dziennikarzy sportowych Zbigniew Kościelak. Wynik, po ostatnim gwizdku, to 26:19 dla organizatorów spotkania, które było możliwe dzięki MKS Kalisz, który od początku wspiera amatorską drużynę kibiców. – Pierwszy mecz był typowo towarzyski i dla zabawy, ale okazało się, że tak jak rozwija się szczypiorniak w Kaliszu tak utworzona w pierwszym sezonie drużyna chce rozwijać swoje umiejętności – mówi Błażej Wojtyła, prezes klubu. – Treningi odbywają się regularnie, a mecze z przedstawicielami sąsiednich miast zaczynają być tradycją. I niewykluczone, że przybiorą szerszą formę.

Drużyna trenuje raz w tygodniu. A mecze odbywają się na początek i koniec sezonu ligowego. – W ten sposób zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności zdobyte w trakcie sezonu, kiedy mogą obserwować w akcji najlepszych polskich szczypiornistów – dodaje Agnieszka Walczak, która drużynę prowadzi. – To także nasze podziękowanie dla kaliskich piłkarzy za emocje, których nam dostarczają przez cały sezon.

Emocje i wsparcie, ponieważ zawsze mecze sędziuje jeden z zawodników MKS Kalisz. W tym roku był to Łukasz Kobusiński, aktualnie drugi trener szczypiornistów, a przez wiele lat czołowy zawodnik drużyny. O nagrody dla zawodników zadbały MKS Kalisz oraz Urząd Miasta Kaliszua, straż miejska i firma Cektof. – Piłka ręczna w Pleszewie jest mniej popularna niż w Kaliszu, ale jeśli dostajemy zaproszenie do udziału w wydarzeniu, które ma promować sport i łączyć ze sobą leżące tak blisko miasta to zawsze chętnie bierzemy udział w takich akcjach – mówi Anna Bogacz, prowadząca pleszewską drużynę. – I mamy nadzieję, że kaliszanie – chociaż grają w ręczną – przyjmą nasze zaproszenie na jesień i zagrają z nami w piłkę nożną. Okazją będzie 5-lecie hali sportowej, które będziemy wtedy świętować.

A wracając do myśli prezesa MKS Błażeja Wojtyły o rozszerzeniu formuły rozgrywek, to być może w sierpniu uda się zorganizować turniej, w którym zagrają Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Pleszew, a być może także jeszcze przedstawiciele powiatu kaliskiego.

Organizatorzy, zdjęcia Karolina Olczyk 

Kalisz:

Andrzej Kurzyński, Ziemia Kaliska, Kalisz.naszemiasto.pl, kapitan

Michał Sobczak, faktykaliskie.pl

Marcin Lisiak

Rafał Lisiak, Życie Kalisza

Paweł Figiel, Radio Centrum

Michał Kubisiak

Jakub Kubisiak

Jarosław Łuczak

Konrad Brodziak

Krystian Konieczny

Mariusz Koralewski

Marcin Woźniak, calisia.pl

Michał Mirek

Robert Zagwojski

Mikołaj Olejnik

Jakub Banasiak

Agnieszka Walczak, kierownik drużyny

Pleszew

Piotr Fehler, Życie Pleszewa

Szymon Guźniczak

Szymon Adamski

Jacek Wypuszcz

Zbigniew Duszczak, kapitan

Krzysztof Ruciński

Paweł Szczepaniak

Sebastian Siuda

Adam Błaszczak

Kamil Królak

Jędrzej Borowczyk

Łukasz Ratajczak

Kacper Peltz

Anna Bogacz, kierownik drużyny

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/