Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kalisz 2020. 7 najważniejszych wydarzeń WIDEO

2020 rok zdominowany był i jest przez pandemię koronawirusa. Ale obok działo się sporo innych mających wpływ na nasze życie spraw. Przygotowaliśmy zestawienie siedmiu najważniejszych naszym zdaniem kaliskich wydarzeń minionego roku, które trwale zmienią naszą rzeczywistość.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-podsumowania - materiał znajduje się na dole artykułu.

1. PRZEŁOM Z OBWODNICĄ

To dopiero początki tej inwestycji, ale po dekadach niewiadomych w końcu w 2020 roku możemy mówić o konkretach. Chodzi o obwodnicę Kalisza. Właśnie w tym roku nastąpił przełom w tej sprawie. Inwestycja tak ważna dla naszego miasta została wpisana do rządowego programu budowy obwodnic, a rząd zagwarantował potężne pieniądze na jej realizację.

  1. KORONAWIRUS - DWIE FALE

Na początku 2020 roku raczej nikt nie spodziewał się, że pochodzący z chińskiego Wuhan wirus rozprzestrzeni się na cały świat i tak bardzo zmieni nasze życie. A jednak. 4 marca wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. W Kaliszu – 16 marca. Patogen stwierdzono u 85-letniego pacjenta, który trafił do kaliskiego szpitala z Krotoszyna.

  1. REWITALIZACJA ROZPOCZĘTA

Po latach, gdy o rewitalizacji jedynie dyskutowano i ją planowano, wreszcie w tym roku przyszedł czas na realne prace. Rozpoczęto przebudowę ulic w centrum i miejskich plant. Kluczowe zadania – odnowienie płyty Głównego Rynku wciąż przed nami.

  1. ŚMIECIOWE ZAMIESZANIE

Śmieci – to bez wątpienia było w mijającym roku największe zmartwienie władz Kalisza i kwestia wywołująca opór i złość u mieszkańców. Bo przecież nikt nie lubi podwyżek rachunków. Ten rok jednak nam je przynosi, a zmierzyć się z nimi musimy w nadchodzącym. Większe stawki opłat za odpady wchodzą bowiem w życie od 1 stycznia.

  1. MAMY AKADEMIĘ KALISKĄ

To był przełomowy rok również dla największej uczelni w mieście. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego została przekształcona w Akademię Kaliską, co było od lat celem wielu środowisk.

  1. STRAKI KOBIET

Strajki kobiet – jakkolwiek różną można mieć ocenę tych wydarzeń, to niezaprzeczalnie tak dużych protestów Kalisz nie widział od lat. Na przełomie października i listopada w mieście odbywały się serie manifestacji – zarówno w formie pieszej jak i mobilnej.

  1. PRZYCIĄGAMY INWESTORÓW

Takich informacji od lat w Kaliszu wciąż było za mało,bo duże przedsiębiorstwa czy fabryki wolały się od nas wyprowadzać do naszych sąsiadów. Tym razem jest odwrotnie. Duży zakład z Nowych Skalmierzyc przenosi swoją produkcję w granice miasta Kalisza, a za nim pojawią się setki miejsc pracy i kolejni inwestorzy.

*** ZMIANY U NAS

To było 7 najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń 2020 roku w Kaliszu. Ale mamy jeszcze bonus. Bo i dla naszej redakcji ten rok to bardzo duże zmiany. Zmiany właścicielskie, zmiana siedziby, a także i w części naszej misji.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/