Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliscy strażacy ćwiczyli na terenie nieczynnej elektrowni Adamów ZDJĘCIA

Przedstawiciele kaliskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział w czterodniowych ćwiczeniach na terenie nieczynnej elektrowni Adamów. Zdobyte doświadczenie pozwoli na wykorzystanie go podczas prowadzonych w przyszłości działań ratowniczo-gaśniczych.

W ćwiczeniach Centralnego Odwodu Operacyjnego z terenu województwa wielkopolskiego, oprócz dwóch Kompanii Gaśniczych, wzięły również udział grupy specjalistyczne. Z kaliskiej komendy były to dwa zastępy gaśnicze z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego oraz samochód dowodzenia i łączności.

W szczytowym momencie w ćwiczeniach brało udział 150 strażaków z 50 zastępów. Działania koordynował sztab strategiczny, a dowodził zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Jarosław Zamelczyk. Wizytację drugiego dnia ćwiczeń przeprowadził także wielkopolski komendant PSP nadbryg. Dariusz Matczak wraz z zastępcą bryg. Robertem Natunewiczem.

Przez cztery dni strażacy zmagali się z różnymi, wcześniej przygotowanymi epizodami, które miały miejsce na zamkniętym obiekcie elektrowni Adamów. Zdobyte doświadczenie pozwoli na  wykorzystanie go podczas prowadzonych w przyszłości działań ratowniczo-gaśniczych – mówi st. sekc. Jakub Pietrzak z kaliskiej straży pożarnej.

MIK, fot. PSP Poznań, st. sekc. Jakub Pietrzak

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/