Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 październik 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Jubileusz DPS ZDJĘCIA i WIDEO

Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Winiarskiej ma już 30 lat. Program jubileuszowych uroczystości zawierał mszę w Sanktuarium św. Józefa, uroczystą galę w auli PWSZ oraz imprezę plenerową w ogrodach placówki.

Jubileuszową galę w auli Collegium Novum kaliskiej PWSZ rozpoczął koncert chóru „Kopernik”, a zakończył recital Marzeny Ugornej. Muzyka była prezentem dla gości uroczystości, wśród których było wielu nie tylko mieszkańców i pracowników Domu przy ulicy Winiarskiej, ale przede wszystkim przyjaciół – tych, którzy na co dzień w rozmaity sposób wspierają placówkę bądź realizują z nią wspólne projekty. W niemal każdym wystąpieniu podkreślano, że kaliski DPS robi wszystko, aby jego podopieczni nie czuli się jak w instytucji, lecz w swoim domu, w wieloosobowej rodzinie.

„Nie chcemy tylko – jak to przewiduje ustawa – zabezpieczyć im byt, pielęgnację i opiekę. Przede wszystkim kładziemy nacisk, aby naprawdę czuli się, jak w domu rodzinnym z tradycjami, żeby zawsze panowało zrozumienie, empatia wobec drugiego człowieka, by mogli jesień życia przeżyć naprawdę godnie” – powiedziała nam Halina Szalska, dyrektor DPS w Kaliszu.

W domu przy Winiarskiej mieszkało wiele powszechnie szanowanych osób. W tej chwili spotkać tam można panią Janinę Piotrowską, która kilka dni temu otrzymała tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Kalisza. DPS odwiedzają znani artyści, a i sami mieszkańcy mają szansę realizować swoje artystyczne ambicje, tak jak pani Halina Brylska, która dopiero tutaj zajęła się wyszywaniem obrazów i odniosła w tej dziedzinie sporo sukcesów. „Mieszkam tam już dość dużo lat i to była taka moja najlepsza decyzja, że przyszłam tam mieszkać. Mieszka się bardzo dobrze, bardzo wygodnie. Wszystko na szóstkę z plusem” – powiedziała pani Halina, której obrazy prezentowane były na wystawach nie tylko w Kaliszu i zdobyły kilka nagród i wyróżnień.

Z okazji jubileuszu słowa podziwu za dotychczasową działalność i życzenia dalszego pomyślnego rozwoju kaliskiemu Domowi Pomocy Społecznej złożyły nie tylko władze Kalisza i województwa czy politycy, którzy w poszczególnych kadencjach wspierali placówkę, ale także instytucje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, zaprzyjaźnione jednostki pomocy społecznej oraz przedstawiciele szkół, bowiem kaliski DPS jest inicjatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych i popularnonaukowych, które podnoszą jakość życia seniorów, a jednocześnie wzmacniają więź między pokoleniami.

R. Kuciński, zdj. i wideo: DPS Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/